«تیر» ساپینتو چگونه مقابل پرسپولیس به سنگ خورد/ عامل اصلی شکست آبی‌پوشان

محمد نوری به شکست آبی پوشان در صدمین شهرآورد تهران اشاره کرد و گفت: بازی با کیفیتی را از دو تیم شاهد نبودیم، اگر داور این دیدار پنالتی دقایق ابتدایی را برای استقلال می‌گرفت روند این بازی عوض می‌شد و آبی‌ها می‌توانستند با برتری زمین را ترک کنند اما این اتفاق رخ نداد و استقلال بر اثر یک اشتباه بازی را به حریف واگذار کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از مهر، محمد نوری به شکست آبی پوشان در صدمین شهرآورد تهران اشاره کرد و گفت: بازی با کیفیتی را از دو تیم شاهد نبودیم، اگر داور این دیدار پنالتی دقایق ابتدایی را برای استقلال می‌گرفت روند این بازی عوض می‌شد و آبی‌ها می‌توانستند با برتری زمین را ترک کنند اما این اتفاق رخ نداد و استقلال بر اثر یک اشتباه بازی را به حریف واگذار کرد.

وی ادامه داد: استقلال خوب نبود، نتوانست همانند همیشه بازی کند ضمن اینکه در مجموع این دیدار کیفیت بالایی نداشت، انتظار می‌رفت با توجه به شرایط جدول دو تیم موقعیت‌های زیادی خلق کنند اما این اتفاق رخ نداد و پرسپولیس توانست از اشتباه بچگانه عارف غلامی استفاده کرده و به گل دست پیدا کند.

کارشناس فوتبال در پاسخ به این پرسش که علل شکست استقلال در دربی چه بود، گفت: داوری یکی از دلایل اصلی شکست استقلال بود، ضمن اینکه خط هافبک آبی پوشان هم آن صلابت همیشگی را نداشت و نتوانستند وظایف خود را به خوبی اجرا کنند. محبی بازیکن همیشه نبود و نتوانست نه موقعیت سازی کند و نه به حریف گل بزند. البته نباید از مشکلات مدیریتی استقلال هم به سادگی بگذریم که این مساله در روند موفقیت استقلال بسیار تأثیرگذار بود.

نوری در مورد مصدومیت یامگا گفت: یامگا بازیکن بسیار تأثیرگذاری برای استقلال بوده، در سیستم تیمی ساپینتو جا افتاده بود و عملکرد فوق العاده ای داشت اما مصدومیت او شرایط را بر هم ریخت، اگرچه صالح تلاش کرد تا بتواند جای او را پر کند اما نبود یامگا بسیار تأثیرگذار شد و یکی از دلایل شکست استقلال را می‌توان خروج این بازیکن به دلیل مصدومیت از زمین دانست.

وی در مورد تعویض‌های استقلال هم گفت: ساپینتو همانند همیشه چند تعویض انجام داد اما مدافعان پرسپولیس به خوبی مقابل مهاجمان استقلال ایستادند و نگذاشتند که تعویض‌های ساپینتو در این دیدار مثمرثمر باشد البته آبی‌ها بدشانس هم بودند ولی در مجموع بازیکنان تعویضی نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که کدام یک از سه تیم بالای جدول شانس بیشتری برای قهرمانی دارند، گفت: شرایط جدول بسیار پیچیده است، هر سه تیم به دنبال رسیدن به قهرمانی هستند، البته نباید از پروژه حذف استقلال به سادگی بگذریم. این پروژه از لیگ قهرمانان آسیا شروع شد، به لیگ برتر رسید و حالا مسئولان این پروژه به دنبال این هستند که جام حذفی را هم از استقلال بگیرند بنابراین آبی‌ها باید با تمام توان بازی کنند تا همچنان در لیگ برتر و جام حذفی شانس قهرمانی داشته باشند.

وی در پایان و در خصوص دیدار روز شنبه استقلال برابر پارس جنوبی جم از مرحله یک چهارم جام حذفی گفت: پارس جنوبی یک تیم بسیار سختکوش است، اعتقاد دارم به مراتب از پرسپولیس خطرناک‌تر است، استقلال باید شکست را فراموش کرده و با آرامش پای به این دیدار بگذارد تا بتواند با شکست پارس جنوبی یک گام به قهرمانی در جام حذفی نزدیک تر شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.