حرف‌های تند و عجیب ویسی درباره فولاد

عبدالله ویسی انتقادات تندی را نسبت به استعفای جواد نکونام و همچنین گزینه‌های مطرح‌ شده برای هدایت تیم ملی امید مطرح کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، در شرایطی که فولاد پس از استعفای عجیب جواد نکونام در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال قرار گرفته، عبدالله ویسی در گفت‌وگویی با رادیو ایران درباره این اتفاقات صحبت کرد و ضمن بیان اینکه تصمیم سرمربی نکونام کاملا غیرحرفه‌ای بوده، اعلام کرد که در صورت دریافت پیشنهاد از فولاد به این تیم بازنمی‌گردد.

ویسی همچنین درباره آینده نیمکت تیم ملی و اسامی مطرح شده برای هدایت تیم امید واکنش نشان داد و نسبت به قرار گرفتن نامش در بین گزینه‌ها انتقاد کرد.

تصمیم نکونام کاملا غیرحرفه‌ای بود

ویسی در ابتدا درباره استعفای جواد نکونام گفت: همان‌طور که نظر اکثریت مردم درباره این کار منفی بوده، من هم همین نظر را دارم و آقای نکونام کار حرفه‌ای انجام ندادند و اگر باشگاه فولاد که نماینده جمهوری اسلامی ایران، مردم و استان خوزستان در آسیا است، اشتباه هم کرده باشد که نکرده و هر امکاناتی که آقای نکونام خواست به او دادند، باز هم نباید این کار را می‌کردند. زمان مناسبی نبود که بخواهد تیم را رها کند؛ آن هم در این دوره حساس که مردم ایران نیاز به شادی دارند و دلخوشی مردم خوزستان فوتبال است. نظر منِ مربی واقعا درباره این موضوع منفی است.

الهلال بهترین قرعه برای فولاد بود

او درباره تقابل فولاد با الهلال عنوان کرد: الفیصلی تیمی نبود که بخواهد برابر یک تیم ایرانی قد علم کند. به جز فولاد، حتی یک تیم دسته اولی ما هم می‌توانست با الفیصلی مقابله کند و برنده بازی باشد. به هر حال آن بازی را فولاد برد و به مردم خوزستان و مردم ایران تبریک گفتیم، اما مشخص بود که وقتی فولاد بالا می‌رود، الدحیل، الشباب و الهلال سه حریف سخت هستند. می‌گویند قرعه فولاد بد بود اما آن دو تیم هم قدرتر از الهلال هستند. هر سه تیم فوق حرفه‌ای هستند و بازی با آن‌ها بسیار سخت بود. اینکه ما به الهلال خوردیم، خیلی بهتر بود. اگر به جدول عربستان را نگاه کنید، تیم الهلال با دو بازی کمتر چهارم و پنجم جدول است و الشباب و الدحیل صدرنشین هستند. این قرعه بدی نبود و هر سه تیم سخت بودند، اما در مجموع بازی بسیار سختی است و نماینده ما کار خیلی سختی دارد و به نظر من اگر زورشان به الهلال نرسد، باید در میانه زمین بجنگند؛ در واقع نه می‌توانیم حمله کنیم و نه می‌توانیم دفاع مطلق کنیم و باید در میانه زمین دعوا کنیم تا اتفاقات بازی به نفع ما رقم بخورد. باید باهوش باشیم و با ذکاوت بالایی بازی کنیم.

دوندگی و جنگندگی فولاد زبانزد است

ویسی در پاسخ اینکه نقطه قوت فولاد برای بازی امشب چیست گفت: دوندگی و جنگندگی فولاد در همه بازی‌ها زبانزد خاص و عام است. آن دوندگی و نشاط و شادابی می‌تواند مثمرثمر باشد، اما از نظر تاکتیکی نمی‌توانم بگویم نقاط قوت یا ضعفی دارند. البته شاید آقای نکونام از نظر روحی و روانی ضربه زده باشد اما اینکه یک مرحله صعود کرده‌اند، می‌تواند تأثیرگذار باشد و بتوانند با روحیه‌ای خوب، این بازی را رد کنند.

بازیکنان سابق فولاد می‌توانستند کمک کنند

وی در واکنش به اینکه آیا بازیکنان خارجی فولاد می‌توانند به این تیم کمکی کنند، گفت: به اعتقاد من به عنوان یک فوتبالی، هیچ کمکی نمی‌توانند بکنند و بازیکنانی که داشتند، مثل پریرا، موسی کولیبالی و … که مازاد کردند، می‌توانستند مثمرثمر باشند، چون شناخت کافی از فولاد داشتند. متأسفانه به نظر من بازیکنانی که گرفته‌اند، کمکی به فولاد نکرده‌اند، به خصوص در باشگاه‌های آسیا. بازیکنانی که رد کردند، در بازی‌های قبلی بیشتر کمک کردند.

نکونام در صورت شکست برابر الهلال هم یک بازنده بزرگ بود

ویسی در واکنش به اینکه شنیده می‌شود نکونام به خاطر حضور در تیم ملی، بعد از پیروزی برابر الفیصلی از فولاد جدا شده، گفت: وقتی یک آدم یک کار اشتباه انجام می‌دهد، آن هم در جایی که هوادار زیاد است، نظرات مختلفی می‌تواند دخیل باشد. هر کسی با یک دیدی نگاه می‌کند. من به عنوان یک مربی یا کارشناس می‌گویم کار درستی نبود و حتی می‌توانست بماند و بعد از بازی او را اخراج کنند. فولاد در مقابل الهلال بازی می‌کند و حتی اگر بازنده بود هم بازنده بزرگی بود، اما اینکه بعد از بازی با یک تیم معمولی که همه می‌دانستند فولاد برنده می‌شود، این کار را انجام بدهد، درست نیست. باز هم می‌گویم به عنوان یک مربی کارش را نمی‌پسندم. نمی‌دانم نظر مردم چیست اما به همه دیدگاه‌ها احترام می‌گذارم اما این کار توهین به مردم خوزستان و باشگاه فولاد بود.

بلایی که سر من آوردند، شایسته یک خوزستانی نبود

ویسی در پاسخ به اینکه آیا در صورت دریافت پیشنهاد از فولاد به این تیم بازمی‌گردد یا خیر عنوان کرد: من به عنوان یک خوزستانی با شاهین اهواز قهرمان ایران شدم؛ بازیکن بودم و برای مردم شادی آوردیم. کمک مربی بودم و با باشگاه فولاد قهرمان شدیم و برای مردم شادی آوردیم و در استقلال خوزستان هم قهرمان شدیم اما بلایی سر من آوردند که واقعا شایسته یک خوزستانی نبود؛ من با کمترین هزینه به آنجا آمدم و پنجره بسته بود.

به من بی‌حرمتی کردند و دیگر در خوزستان مربیگری نمی‌کنم

او سپس در پاسخ به اینکه شاید همین بلاها بر سر نکونام هم آمده، بیان کرد: قطعا این‌طور نیست و همه ایران می‌دانند که فولاد هر کاری برای قهرمانی امسال انجام داد و برای قهرمانی آسیا هزینه کرد و بازیکن جذب کرد و کارهای متفاوتی انجام داد. برای جواد نکونام ده برابر کاری را که برای من انجام دادند کردند. در زمان حضور من پنجره فولاد بسته بود و هفت بازیکن جدا شدند؛ ضمن اینکه بعدا مشخص شد که چهار بازیکن بازی نمی‌کردند و به من خیانت کردند.‌ هفته چهارم من را اخراج کردند. ما بردیم و مساوی کردیم و من را اخراج کردند. شاید من دیگر در خوزستان مربیگری نکنم، چون به من بی‌حرمتی کردند. اگر پیشنهاد بدهند، قطعا نمی‌پذیریم.

دایی و قلعه‌نویی بهترین گزینه‌ها برای تیم ملی هستند

او درباره اینکه سرمربی ایرانی برای تیم ملی مناسب‌تر است یا خارجی گفت: با توجه به اینکه دیر شده، مربی ایرانی می‌تواند کمک خوبی کند. من قبلا هم گفته‌ام که امیر قلعه‌نویی و علی دایی بهترین گزینه‌ها هستند؛ هم پرستیژ و شخصیت دارند و هم همه آسیا آن‌ها را می‌شناسند و رزومه مشخصی هم دارد. اگر مربی خارجی بزرگی می‌آورند که به فوتبال ما کمک کند، دستشان درد نکند اما اگر یکی را می‌آوردند که با او دلالی کنند و پول‌ها و دلارهای ایران را جابه‌جا کنند، این کار را نکنند بهتر است. این توهین به شعور مردم است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.