رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

خبر مهم رئیس سازمان بهزیستی درباره واریز و افزایش مستمری مددجویان

رئیس سازمان بهزیستی کشور، موضوع برخورد با مراکز نگهداری متخلف کودکان و معلولان اشاره کرد و گفت: طبق قوانین ما با این مراکز برخورد و آنها را منحل می‌‌کنیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از زنهار، رئیس سازمان بهزیستی کشور، موضوع برخورد با مراکز نگهداری متخلف کودکان و معلولان اشاره کرد و گفت: طبق قوانین ما با این مراکز برخورد و آنها را منحل می‌‌کنیم.

علی محمد قادری صبح دیروز در نشست خبری خود به مناسبت آغاز هفته بهزیستی (۲۴ الی ۳۰ تیرماه) اظهار کرد: در حال حاضر ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار خانوار شامل ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از خدمات مستمر سازمان بهزیستی استفاده می‌کنند که این خدمات برخی تک‌خدمتی و برخی خدمات ترکیبی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به برخی از سرفصل‌های ارائه خدمات به مددجویان سازمان بهزیستی تصریح کرد: پرداخت مستمری به مددجویان، پرداخت کمک هزینه نگهداری افراد دارای معلولیت، خدمات پرستاری در منزل، ارائه خدمات توانبخشی و … بخشی از سرفصل‌ها و خدمات سازمان بهزیستی به مددجویان محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه نرم جهانی اعلام شده بین ۱۰ تا ۱۵ درصد هر جامعه افراد دارای معلولیت زندگی می‌کنند، گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۸۰۰ خانواده معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که البته این عدد به صورت شناور و قابل تغییر است.

مختاری به برخورد جدی این سازمان با افراد متخلف در بخش نگهداری معلولان و کودکان در مراکز اشاره کرد و گفت: در همین ارتباط دستگاه‌های نظارتی موارد و موضوعات را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌دهند و در فرآیند برخورد با متخلفین به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد و در این مسیر تذکر و حتی مراکز را هم منحل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در همین ارتباط بیش از ۲۰۰ دستورالعمل در خصوص مراکز و موسسات نگهداری تهیه و ابلاغ کرده است و در واقع این موضوع بسیار حائز اهمیت است که در بیمارستان‌ها و مراکز نگهداری معلولان مسئولان فنی باید پاسخگو باشند و اگر حادثه و یا تخلفی در هر حوزه‌ای صورت بگیرد سازمان با آن برخورد می‌کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه هموطنان می‌توانند از طریق سامانه دیده‌بان با شماره ۱۴۸۲ موارد و موضوعات را به سازمان بهزیستی اطلاع بدهند، تصریح کرد: در طی ۲۲ ماه گذشته و در دوره مدیریت سازمان بهزیستی در این دوره ۶۵ هزار تماس برقرار شده است و کمتر از ۷۲ ساعت به تماس‌ها پاسخ داده می‌شود.

مختاری به رسیدگی به حوادث و تخلفات در مراکز نگهداری معلولان و کودکان خاطرنشان کرد: این مسیر فرآیند خود را طی می‌کند و در هر استان ما کمیته‌هایی را برای این موضوع پیش‌بینی کرده‌ایم. موارد و حوادث و تخلفات در این کمیته‌ها در استان‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که نیاز باشد این موارد در کمیته‌های کشوری و ستاد مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد.

وی در ادامه نشست خبری خود با بیان اینکه بهزیستی در دولت مردمی در ابتدای دولت سیزدهم تلاش خود را کرده است که خدمات مناسبی را به جامعه هدف خود ارائه کند، گفت: بیش از ۱۶۱ ماموریت برای سازمان ترسیم شده است و مفتخریم که اعلام کنیم که در این دوره از مدیریت و دوره سیزدهم آیت‌الله رئیسی اولین‌ها در بهزیستی رقم خورده است. همچنین در این دوره از مدیریت سازمان بهزیستی، شاهد همراهی‌، همدلی و هم‌افزایی بین دستگاه‌ها و سازمان‌ها جهت ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف بهزیستی هستیم.

مختاری به طرح ویژه سازمان بهزیستی تحت عنوان «آغوش سیمرغ» اشاره کرد و گفت: این طرح ویژه‌ای است که برای فرزندپذیری افراد پیگیر درمان و معلول از سوی سازمان بهزیستی تهیه شده است و مفتخریم که اعلام کنیم که استقبال خوبی از سوی خانواده ها انجام شده است و بر اساس آمار تا به امروز ۴۰۰ خانواده در نقاط مختلف کشور برای این طرح ثبت نام کرده‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: إن‌شاءالله فردا با حضور مقامات و مسئولان مراسم تقدیر از این خانواده‌ها (پدران و مادران) در قالب آغوش سیمرغ در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی را خواهیم داشت.

وی ضمن تشکر از مادران و پدرانی که در قالب طرح آغوش سیمرغ اقدام به پذیرش فرزندان پیگیر درمان و معلول کرده‌اند، گفت: این مادران و پدران فداکار هستند و در کنار فرزندان سالم خود اقدام به پذیرش فرزندان نیاز به درمان کرده‌اند و از تمام آنها قدردانی می‌شود.

مختاری با بیان اینکه سازمان بهزیستی بنا دارد حوزه امور کودکان و نوجوانان سازمان را توسعه و گسترش بدهند، گفت: رویکرد ما توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در این حوزه است ضمن اینکه در این بخش از کودکان صیانت و مراقبت خواهیم کرد. همچنین اقداماتی برای پساترخیص پیش‌بینی شده است تا بتوانیم در حوزه درمان و هزینه‌های این کودکان خانواده‌ها را همراهی و یاری کنیم.

معاون وزیر رفاه در ادامه در پاسخ به سوالی که اخیرا از سوی آقایان زاکانی؛ شهردار تهران و احمدی؛ صدر مدیر عامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران اعلام شده که زاکانی به عنوان نماینده و دستیار ویژه رئیس جمهور در حوزه آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران انتخاب شده از این موضوع اطلاع دارید یا خیر گفت: بنده از جنبه حقوقی و حقیقی از این موضوع اطلاعی ندارم و در هیئت دولت نیز این موضوع مطرح و تصویب نشده است.

وی با تاکید مجدد اطلاعی از خبر اشاره شده ندارم و خبر رسمی از آن منتشر نشده است، گفت: تا خبر رسمی در این خصوص و مصوبه‌ای وجود نداشته باشد نمی‌توان صحبت کرد. البته سازمان بهزیستی در بخش آسیب‌های اجتماعی با ۱۵ دستگاه و سازمان همکاری دارد از جمله شهرداری تهران یکی از این دستگاه‌ها و ارگان‌ها است که باید نسبت به وظایف قانونی خود عمل کند.

مختاری گفت: در ارتباط با موضوعات آسیب‌های اجتماعی قانون مشخص کرده که سازمان بهزیستی مسئولیت دارد و همانطور که اعلام شد در ارتباط با انتخاب آقای زاکانی به عنوان دستیار و نماینده ویژه رئیس جمهور در موضوع آسیب‌های اجتماعی شهر تهران بنده اطلاعی ندارم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه فرآیند پذیرش کودکان دارای معلولیت و نیاز به درمان نیز همانند سایر کودکان انجام می‌شود، تصریح کرد: فرآیند درخواست در این زمینه کاملا مشخص است و کاملا حقوقی است و فرآیندهای قضایی آن باید طی شود ضمن اینکه در این فرآیند باید صلاحیت خانواده‌های متقاضی به تایید برسد و در نهایت کودک یا نوزاد در اختیار آنها در قالب فرزندخواندگی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی شرکای اجتماعی و موسسات خیریه‌های متعددی را دارد گفت: این موسسات و مجموعه‌ها در کنار سازمان بهزیستی هستند و ما را همراهی می‌کنند.

مختاری در ادامه در خصوص آخرین وضعیت لایحه پلیس اطفال گفت: این لایحه در حال حاضر در کمیسیون قضایی مجلس در حال پیگیری است و امیدواریم که پس از تصویب در کمیسیون به صحن مجلس بیاید اما همانطور که گفتم همچنان در حال بررسی در کمیسیون است ضمن اینکه ما ده‌ها جلسه را در این زمینه برگزار کرده‌ایم.

وی در خصوص آخرین وضعیت راه‌اندازی فراکسیون معلولان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این زمینه نیز اطلاعی ندارم و نامه‌ای از سوی مجلس به سازمان بهزیستی جهت دعوت در این فراکسیون ارسال نشده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با اقدامات در بخش مسکن معلولان و مددجویان تحت پوشش خود افزود: بر اساس آمار ۱۶۰ هزار واحد مسکونی باید برای مددجویان این سازمان ساخته شود که در حال حاضر ۱۴۰ هزار خانواده نسبت به دریافت تسهیلات و کمک هزینه مسکن ثبت نام کرده‌اند و مفتخر هستیم که اعلام کنیم که در این دوره از مدیریت سازمان بهزیستی و در دولت سیزدهم ۳۲ هزار واحد مسکونی تحویل و به مددجویان سازمان بهزیستی واگذار شده است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
36 نظر
 1. ناشناس می گوید

  با

  1. ناشناس می گوید

   بهزیستی دورغ میگه هیچ کمکی نمی کنه

 2. ناشناس می گوید

  سلام مستمری ۴۰درصد تصویب شده ولی بهزیستی ۲۰درصد مسمتری اضافه کرد پس ۲۰درصدکجا رفت

  1. . می گوید

   سلام به گفته خودشون بامستمری تیرماه بایدپرداخت شه ۲۰درصد دیگش اگه نشه سرکاری

   1. ناشناس می گوید

    ب

 3. دباغی معصومه می گوید

  سلام من در اثر تصادف نخاع آسیب دیده وهمه حسهایم از بین رفته ومشکل مسکن دارم ونمتوانم با این قیمتها منزل اجاره کنم خواهش میکنم به فکر مسکن برای ما هم باشید وچه جوری میتوانم مسکن ثبت نام کنم

 4. ع ب می گوید

  باسلام
  چرا پنل مددجویان بهزیستی بسته شده
  لطفأ پیگیری کنید

 5. فاطمه‌زهراصفوی می گوید

  باسلام‌حق‌پرستاری‌کی‌واریزمیشه‌‌من‌نوم‌‌معلوله‌مشکلات‌زیادداره‌لطفا‌زسیدگی‌شود‌‌

  1. ناشناس می گوید

   واریز شده

  2. اکبر می گوید

   مسیولان خیلی قشنگ صحبت میکنند ولی متاسفانه همش دروغ هست

  3. اکبر می گوید

   چی بگیم که شما خوشتون بیاد

  4. یزدیان می گوید

   مسیولان خیلی زحمت می‌کشند. حال خوب شد

 6. زاهدمعظمی می گوید

  سلام بنده چند سال درخواست مسکن کردم هیچ خبری نشده همدان هستم متاهل هستم دومعلولی خودهمسرم اینجا میگین فلان کردیم بهمان کردیم ولی درحقیقت هیچ کاری انجام نمیدن

 7. ناصر دانش می گوید

  من بچم الان در بیمارستان خوابیدم معلول شدید هم هست چرا هیچ کمکی بهش نمیشه نه مالی نه خدمات بیمارستان هیچکدام پس چی میگید ما فلان کردیم وبمان کردیم همش حرف میزنید

 8. امینی سنندج می گوید

  سلام بنده زن سرپرست خانوادم یک فزند پسر دارم نه امکانات زندگی نه خونه داریم درخانه پدرم روی فرش ووسایل انها زندگی میکنیم به سختی

 9. داریوش می گوید

  فعلا ن از افزایش حقوق ۴۰ درصدی خبری هست وهنوزحقوقهارواضافع نکردن ون ماوالتفاوت حقوقهاخبری هست وهنوزپرداخت نکردن بعدم شماخجالت نمیکنین ۷۰۰ هزارتومن حقوق میدین این چندرغازپول رومیدین بندازمش رومیزارین حقوق این پول پول دوکیلوگوشت هم نمیشع ک شمامیدین برین ازکشورهای ب قول شماکافرکشورهای اروپایی یادبگیرند ک چقدرحقوق میدن وچ امکاناتی روبرای معلولین درنظرگرفتن حقوق داری زیادبابهترین امکانات رودارن اونهاازشمابادین ترن بعدشمااسم خودتون روگذاشتین مسلمانواقاخجالت بایدبکشین بعدم درزمینه مسکن ماک هرچی میریم بهزیستی میگن ازمسکن خبری نیست

  1. رحیمه قطفان می گوید

   سلام بنده زن سرپرست خانواده ام ودوتا فرزند دارم نه امکانات زندگی داریم و نه خانه و متاسفانه پسر کوچکم اوتیسم داره و داریم با خانواده آقام زندگی میکنیم لطفا یه فکری به حالمون کنید درخواست مسکن برای بچه هام درام لطفا رسیدگی کنید

 10. ش م می گوید

  سلام حق پرستاری دوتا معلول شدید درداخل خونه نگهداری میکنیم مادرم فلج شده توراخدا رسیدگی کنیدتاواذیز بشه

 11. یه بدبخت می گوید

  سلام چرا بس ۴۰ درصد افزابش اعمال نمیشود پدرمون درومد ازاین همه گرانی

  1. ناشناس می گوید

   بودجه به ماهانمیرسه

  2. فاطمه می گوید

   من معلولیت شدید دارم و مشکل تنفسی بخاطر کرونا اضافه شده دو سال نیم خانه نشین شدم و قدرت هیچ کاری ندارم دیگه خانه اجاره ای خواهرم زندگی میکنم پدر و مادرم فوت شدند خداوکیلی این پولی واریز میشه۶۰۰ خرج دوقلو دارو من نمیشه چه برسه مخارج دیگه خدا درنظر بگیرید حق پرستاری که هرچی مددکارام گفتم همش میگه تو نوبت خدایی هست ما دلمون خوش کشور مسلمان زندگی میکنیم بالایی ها فکر ماها نیستند ،فقط شعار بلد هستند یه معلول مستمری باید اندازه حقوق اداره کار باش حداقل بتونه زخمی بزنه ماهام خدایی داریم اگر خدا قبول دارید بداد ما برسید

 12. Roeein می گوید

  پسرم آتیسم داره بهش حق پرستاری بایدتعلق بگیره ولی نمیدن یکساله تونوبتم

 13. بی نام می گوید

  چرا چهل درصد اعمال نمیشه چرا شهریه دانشجو ها پرداخت نمیشه چرا هی میگین کد رهگیری قولنامه بیارید کمک ودیعه مسکن میدیم ولی نمیدن

 14. بی نام می گوید

  چرا کمک ودیعه مسکن نمیدن چرا شهریه دانشگاه نمیدن چرا چهل درصد اعمال نمیکنن این اخباری ک میگن چکار کردیم چکار کردیم چرا ما نمیبینیم

 15. نسترن می گوید

  اقای مسعول بهزیستی مدعی و وکیل فرزند معلولم لطفا دهک فرزند من که بیستو سه سال پرستاریش را میکنم بد سرپرست اوتیسم نودوشش درصد معلولیت در دهک نه قرار داده اید حق بچه من را بستانید عمل کنید

 16. معلول ایران می گوید

  باعرض سلام وادب: مسئولین محترم بهزیستی مبلغ ناچیزی بنام مستمری که به معلولین بهزیستی میپردازید با همان مبلغ یک ماه ( دارو ،درمان، خوراک،پوشاک، اب،برق گاز ،و…) از حقوق خود کنار بگذارید و یک ماه با همان مبلغ معیشت خود را بگذرانید بعدا درد معلولین را خواهی فهمید هر ماه دم از ۴۰ درصد میزنید مردم فکر میکنند معلولین در رفاه هستند واقعا متاسفم لطفا به گفته شما به خدمات کشورهای کافر نگرش وتحقیق کنید که به معلولین کشور خود چه جوری می رسند بعدا قضاوت با شما؟؟؟

 17. محمد می گوید

  من یک معلول شدید هستم لطفا ماده ۲۷ حمایت از معلولان تصویب کنید یعنی حداقل حقوق ۷ملیون اجرا کنید وحق پرستاری پشت نوبت کی واریز میشود لطفا برام پیگیری کنید لطفا هرچه وعده داده اجرا کنید لطفا مستمری ۲۰ درصد زیاد کنید اجرا کنید

 18. حسین می گوید

  ما هم تحت پوشش بهزیستی امتیاز مهر رضوان بهمون دادن ولی نتونستیم قسط بدیم بخاطر بدهی مریضی امتیاز فروختیم الان هم هیچ وقتی میرم میپرسم میگن فرم شما جی هست دیگه هیچ امتیازی نداری سه تا بچه دارم پول مدرسه لباس کیف اینا هم نمیتونم جور کنم اخه چکار کنیم خدا

 19. علی شعبانی می گوید

  سلام ۴۰درصد چرا اعمال نمیشه به خدا پول داروهامو ندارم تمام شده نمیتونم بگیرم عذاب دارم میکشم خیلیا نرفتن جبهه وجنگ ولی مارفتیم ولی الان یکی نیست حالمونو بپرسه

 20. فارس می گوید

  شب بلنداست و قلندر بیدار

 21. داریوش شهاوند می گوید

  سلام وقت عزیزان بخیر من یک بچه ده ساله اتیسمی ازنوع شدید دارم ودارای ۴فرزند می باشم متاسفانه بیش از پنج سال تحت پوشش بهزیستی استان تهران شهر ملارد می باشد و هیچ گونه حق نگهداری و هیچ کمکی دریافت نمی کنم به خدا قسم من هفت میلیون تومان حقوق می گیرم ماهی فقط دوازده میلیون گفتار درمانی وکاردرمانی ذهنی و جسمی پول می دهم.وهمچنین ماهی بیش از چهار میلیون ایزولایف می خرم ونوروفیتبک ماهی هشت جلسه می برم که جلسه ای پانصد هزار تومان می باشد به نظر شما به کی پناه ببرم تنها راهی که دارم خودکشی به همراه بچه معلولم می باشد.قضاوت باشما ملت عزیز ایران.

 22. دهقان می گوید

  سلام من زن سرپرست خانواده هستم سه تا فرزند دارم فرزند دومم تالاسمی هستش این پولی که میدید نمی‌دونم خرجی خونه باشه یا پسرم ببرم دکتر تو خرج دکترش موندم

 23. بابک می گوید

  من برادرم معلول ذهنی هست از بچگی پرونده دارد ولی دکترها میگن باید بره سربازی شاید دروغ میگه اونجا معلوم می شه آخه این انصاف هست یه معلول ذهنی را چطوری میشه تنها گذاشت حتی یک ساعت لطفاً یکی منو راهنمایی کند

 24. خوزانی می گوید

  از واقعیت تا شعار خیلی فاصله هست. لطفا کمتر شعار بدید

 25. ناشناس می گوید

  معلولین مظلوم ترین اشخاص جامعه هستند مگر می‌شود
  به این راحتی حق اینها ضایع شود…از آه این مظلومین بترسید

 26. ناشناس می گوید

  من بی سرپرست ومعلولیت شدید هستم درآمدی هم ندارم بااین مبلغ کمی که میدید به ما چجوری باید یک سرکنیم چرابفکرماهانیستید اگربفکرمابودید مستمری ماهارا زیادمیکردید بقول آن بنده خداماده ۲۷ رااجرا میکردید ماها یک ماه دارو دکتر خوراک پوشاک همه این خرجها داریم آنوقت شما ۶۵۵ تومان مستمری میدید که من برای مثال دارم میگم درسال دو یاسه بار ماست میگیرم یاشیر اصلا هیچ یادم نمیاد یک سال دوسال قبل گرفتم شما این مبلغ را بدید به زن یا بچه تون ببینید قبول میکنن والا خجالت بکشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.