فریب وزارت ورزش برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس را نخورید

رییس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان اینکه نباید گول وزارت ورزش را برای واگذاری استقلال و پرسپولیس خورد، گفت: کسانی که یک آجر روی آجر نگذاشته‌اند می خواهند دو باشگاه را بخرند.

به گزارش اینتیتر به نقل از مهر، محمد دادکان درباره بحث خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: اگر خاطرتان باشد قبلا هم گفته بودم خصوصی سازی یک سرگرمی است. همان موقع به آقای پوری حسینی گفتم شما می دانید این کار شدنی نیست. الان می خواهند دکمه کت و شلوار را بفروشند. کت و شلوار سالمی دست کسی نمی آید.

استقلال و پرسپولیس را خصوصی نمی کنند

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال که با برنامه تهران ورزشی گفتگو می کرد، ادامه داد: یکبار کامران نجف زاده خبرنگار صدا و سیما به من گفت شما نوستراداموس هستی و هرچه می گویی محقق می شود. به او گفتم نوستراداموس نیستم ولی مردم و جامعه ام را می شناسم. امروز کلاهی درست کرده ایم به نام خصوصی سازی تا سر مردم بگذاریم. استقلال و پرسپولیس خصوصی نمی شوند. کت و شلوار را نگه می دارند و دکمه اش را می فروشند.

می ترسند دو باشگاه را واگذار کنند

دادکان درباره اینکه چرا این دو باشگاه واگذار نمی شوند، تصریح کرد: به این خاطر که استقلال و پرسپولیس را به خاطر محبوبیت و سر و صدایی که دارند به شخص واگذار نمی کنند. می ترسند به کسی واگذار کنند تا آن شخص علیه همین ها، آدم ها را جمع کند و شعار بدهد و چیزی که مدنظرش است را روی کار بیاورد.

اگر استقلال و پرسپولیس را بفروشند از این جیب به آن جیب است

وی خاطرنشان کرد: اصلا این دو باشگاه را به چه کسی بفروشند؟ چه کسی این پول را دارد؟ می گویند سهامش را به مردم واگذار کنند. اینها فقط «صوت» است. اگر هم به کسی بدهند از این جیب به آن جیب می کنند تا ظاهر را حفظ کنند و فقط دکمه کت را می فروشند.

هرطرف که می روید علی پروین هست

دادکان در خصوص اینکه علی پروین به همراه چند پیشکسوت به دنبال خرید باشگاه هستند، تصریح کرد: علی پروین برای همه ما قابل احترام است ولی هر طرف قضیه بروید، آقای پروین هست. همان هایی که مدیر بودند و نمی توانستند باشگاه را بچرخانند، حالا می خواهند باشگاه را بخرند. این را آقای پروین قبول دارد؟ شما آقای پروین را بیاورید و بگویید چه کسی می خواهد باشگاه را بخرد؟ همان هایی که قبلا مدیر بودند و باشگاه را به چه حال و روزی انداختند.

تضمینش چیست استقلال و پرسپولیس کوچک نشوند

وی افزود: باید از مسئولان وزارت ورزش بپرسید تضمینش چیست اگر استقلال و پرسپولیس را فروختید کوچک نشوند؟ کدام پیشکسوت می آید بخرد؟ تمام پیشکسوتان را می شناسم. پشتش دو سه مدیر و چند نفر از خارج هستند که می گویند بخرید. مگر شما قبلا مدیر باشگاه نبودید؟ شما چه کار برای این باشگاه کردید؟ پرسپولیس و استقلال و فدراسیون یک ساختمان دارند که آنرا هم ما خریدیم. اگر این ساختمان نبود کجا می خواستند بنشینند و تصمیم بگیرند. اینها که می گویند به ما بفروشید چه کار برای دو باشگاه کرده اند؟ باشگاه را که به شما دادند. همکاران من این ساختمان ها را خریدند.

کسانی که یک آجر نگذاشتند می خواهند دو باشگاه را بخرند

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال یادآور شد: نباید مردم را با این همه مشکلات و نابسامانی و فقر سرگرم کنیم با چیزهایی که ارزشش را ندارد. صدا و سیمای جمهوری اسلامی برای بازی پرسپولیس و کاشیما چه کار می کرد. الان العین فینال جام باشگاه های جهان است. پس الان امارات باید برود کل کشورهای دنیا را تصرف کند؟ ما دنبال سرگرمی هستیم. چه کسانی می خواهند دو باشگاه را بخرند؟ کسانی که حتی یک آجر برای دو باشگاه نگذاشتند. واقعا حیف است.

مالک تراکتورسازی هم باشگاه را رها می کند و می رود

دادکان در پاسخ به این سئوال که اگر استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند اتفاق خوبی است؟ گفت: مگر تیم های خصوصی نداشتیم؟ شما عاقبت باشگاه تراکتورسازی را ببینید. من امروز این حرف را زودتر از بقیه می زنم. کسی که آمده (محمدرضا زنوزی) و دارد از جیب خودش برای تراکتورسازی هزینه می کند، آخر و عاقبتش را ببینید. الان یکسری دورش را می گیرند و پول این آدم جابجا می شود و ول می کند و می رود.

باشگاه های صنعتی فساد دارند؛ دلالش هم صدا و سیما است

وی که مشاور وزیر صنعت و معدن در امور تربیت بدنی بود، درباره اینکه گفته بود فساد در باشگاه های صنعتی وجود دارد، گفت: بله این حقیقت است. اول باید بگویم وقتی آقای شریعتمداری از وزارت صنعت رفت، من هم فوری استعفا کردم و یک تا دو ماه است در مجموعه نیستم. در این مملکت می گویند با فساد مبارزه می کنیم. من هم قبول دارم. امروز دارد با فساد مقابله می شود ولی با برگ و شاخه. ریشه و تنه هنوز هست. در باشگاه های صنعتی چه پولی جابجا می شود. می دانید دلالش کیست؟ خود صدا و سیما.

کی روش کارش را بلد است

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره پیش بینی اش از عملکرد تیم ملی در جام ملت های آسیا گفت: تیم ملی ما از تیم هایی است که می تواند روی سکو برود. تیم ملی ما آن زمان با آن مشکلاتی که برایش ایجاد کردند به فینال نرفت و سوم شدیم. الان تیم ملی شانس دارد که روی سکو برود. یادمان نرود کی روش کارش را بلد است ولی اختیارات زیادی به او داده ایم. همه باید دعا کنیم کی روش در کارش موفق باشد. امیدوارم این امر محقق شود.

به فردوسی پور یاد می دهند همه را به جان هم اندازد

وی در خصوص بحث شرطبندی در فوتبال ایران که هفته گذشته در برنامه نود مطرح شد، تصریح کرد: برنامه نود بلندگوی خوبی است. البته امروز این برنامه ضعیف شده است. قبلا نزدیک به ۴ میلیون نفر پیامک می زدند ولی امروز زیر ۲ میلیون نفر با این برنامه ارتباط برقرار می کنند. این نشان می دهد مجری های این برنامه در اختیار هستند و هرکسی را بخواهند می گویند بیاید حرف بزند. من چند بار وقتی رئیس فدراسیون فوتبال بودم و یکبار هم سال ۸۸ به برنامه نود رفتم. الان هرکسی از آنجا رد می شود دستش را می گیرند و به برنامه می آورند. وقتی یک بحث در برنامه نود مطرح می شود، هفته بعد دیگر آن بحث را رها می کنند. این چیزها را هم یادش می دهند (یاد عادل فردوسی پور) که همه را به جان هم بیندازد.

اختیارات فردوسی پور را گرفته اند

دادکان افزود: بحث های برنامه نود ابتر است و سرانجامی ندارد. مجری اش هم کاملا در اختیار است. ۳۰ بار هم قهر کرده است و باز برگشته است. اختیاراتی را از او گرفته اند و می گویند یکسری کارهای دیگر را انجام بدهد.

قوام یک کشور به آزادی و عدالت است

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره اینکه حرف های تندی می زند، گفت: شاید دوست نداشته باشید حرف بزنم. مگر حرفی که می زنم بر خلاف دین است؟ قوام یک کشور به دو چیز است. آزادی و عدالت. اگر در جهت آزادی و عدالت حرف بزنم بدانید کشورم قوام دارد. اگر آزادی و عدالت را بگیرید و بخواهید طوری که شما دوست دارید حرف بزنم، این کار را نمی کنم چون از خدا، دین و پدر و مادرم که آموزش دینی مطلق و ساده داده اند، می ترسم. مردم شاید شما را دوست نداشته باشند ولی دین خود را دوست دارند.

گول وزارت ورزش و کمیته المپیک را نخورید

دادکان در پایان صحبت هایش گفت: الان چند روز است وزیر آموزش و پرورش می گوید ۱۷۰ هزار مدرسه ما در معرض آتش سوزی قرار دارد که ۲۵ هزار تای آن در حد انفجار است و ممکن است بچه ها دوباره دچار مشکل شوند. شما با ورزشکاران و هنرمندان بزرگ برنامه بگذارید. خصوصی سازی چیست. گول وزارت ورزش و کمیته المپیک را نخورید. آنها دنبال این هستند که بمانند تا دوران چهار ساله‌شان تمام شود و بروند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.