خط و نشان کاپیتان سپاهان برای پرسپولیس و یحیی

محمد کریمی می‌گوید فدراسیون فوتبال ایران بر خلاف فدراسیون عربستان در ماجرای بازی سپاهان و الاتحاد هیچ حمایتی از این باشگاه نداشت.

به گزارش اینتیتر به نقل از همشهری، سپاهان در حالی روز یکشنبه هفته آینده مقابل پرسپولیس قرار خواهد گرفت که شاگردان ژوزه مورایس قبل از این بازی مهم، یک برد روحیه‌بخش را در بازی آلمالیق ازبکستان به‌دست آوردند. سپاهان فصل گذشته از پرسپولیس و استقلال ۲ رقیب مهم خودش در لیگ برتر ۱۰ امتیاز گرفت ولی در نهایت قهرمان نشد که شاید مهم‌ترین دلیل تساوی مقابل ملوان در اصفهان بود.

محمد کریمی، کاپیتان سپاهان با اشاره به این اتفاق، تأکید کرد که برای قهرمانی، امتیاز گرفتن در بازی‌های معمولی مهم‌تر است. او همچنین در خصوص بازی با پرسپولیس، شرایط سپاهان در لیگ قهرمانان پاسخ داد:

بازی با آلمالیق چطور بود؟
ما از ابتدای بازی شروع خوبی داشتیم و رسیدن به گل باعث شد شیرازه تیم حریف از هم بپاشد. در نیمه دوم هم آنها اخراجی دادند و کارشان سخت‌تر شد. ما در مجموع فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتیم و ۳ امتیاز مهم گرفتیم، از طرفی تفاضل گل سپاهان هم بهتر شد.

قبول داری دروازه‌بان آلمالیق نمایش بسیار ضعیف و تعجب‌آوری داشت؟
در اینکه او ضعیف کار کرد شکی وجود ندارد ولی نمی‌توان تقصیرها را گردن دروازه‌بان انداخت. ما بازی بسیار خوبی را انجام دادیم و تیم حریف تحت‌تأثیر تاکتیک تیمی ما قرار گرفت.

از این گروه صعود می‌کنید؟
شرایط خیلی پیچیده شده، ما با نیروی‌هوایی هم‌امتیاز هستیم و ۲ امتیاز هم از الاتحاد کمتر داریم. شانس این را داریم که به‌عنوان تیم اول یا دوم صعود کنیم ولی الان بازی با نیروی‌هوایی مهم است. ما برای صعود باید قطعا این بازی را ببریم و برد مقابل نیروی‌هوایی باعث می‌شود شرایط خوبی برای بازی آخر با الاتحاد داشته باشیم. تمام هدف ما صعود از این گروه است.

این برد، سپاهان را در آستانه بازی با پرسپولیس، در بهترین شرایط ممکن قرار داده است.
برد همیشه خوب است و قطعا تیم ما از لحاظ روحی در بهترین وضعیت قرار دارد. با این حال هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و حالا باید روی بازی با پرسپولیس تمرکز کنیم.

فکر می‌کردی سپاهان با حکم AFC برابر الاتحاد بازنده شود؟
انتظار چنین حکمی را نداشتیم و متأسفانه فدراسیون در ماجرای بازی با الاتحاد هیچ حمایتی از سپاهان نکرد. در طرف مقابل دیدیم که فدراسیون عربستان از همان شبی که بازی لغو شد چگونه از الاتحاد حمایت کرد. این ۳ امتیاز بیرون از زمین به الاتحاد داده شد و بهترین تصمیم این بود که بازی تکرار شود.

در مورد بازی با پرسپولیس چه صحبتی داری؟
بازی سختی داریم و پرسپولیس هم تیم باکیفیتی است. هر دو تیم در لیگ برتر برای قهرمانی می‌جنگند ولی امیدوارم تیم ما از شرایط میزبانی استفاده کند و ۳ امتیاز را بگیرد. ما میزبان هستیم و باید پرسپولیس را ببریم.

پارسال ۱۰ امتیاز از پرسپولیس و استقلال گرفتید ولی قهرمان نشدید. فکر می‌کنی امسال قهرمان شوید؟
فکر می‌کنم الان بازی‌های معمولی مهم‌تر از بازی‌های بزرگ هستند. ما در بازی‌های بزرگ که با رقیبان خودمان روبه‌رو می‌شویم، انگیزه بالایی داریم ولی متأسفانه در چند بازی معمولی امتیاز از دست دادیم. الان شرایط طوری شده که به جای بازی‌های بزرگ باید مواظب بازی‌های معمولی باشیم. ما باید بیشترین تمرکز را داشته باشیم تا ساده امتیاز از دست ندهیم.

به‌نظر می‌رسد امسال چیزی جز قهرمانی در لیگ برتر، هواداران سپاهان را راضی نمی‌کند.
سپاهان تیم بزرگ و ریشه‌داری است و هواداران این تیم همیشه توقع قهرمانی دارند. صحبت در مورد قهرمانی از حالا خیلی زود است و ما باید بازی به بازی جلو برویم. برای قهرمان شدن باید با هوش و تمرکز بالا بازی کنیم و کمترین اشتباه ممکن را داشته باشیم. قطعا هدف ما چیزی جز قهرمانی نیست و امیدوارم هواداران هم در این راه مثل همیشه سپاهان را حمایت کنند.

داوری‌های لیگ امسال صدای همه تیم‌ها را در آورده است. در این مورد چه نظری داری؟
داورها هم انسان هستند و ممکن است اشتباه کنند. اگر VAR به فوتبال ایران بیاید خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

رامین رضاییان بعد از بازی با آلمالیق خواهان بازگرداندن ۴ امتیاز کسرشده از سپاهان شد. این اتفاق می‌‌افتد؟
خواسته همه ما این است که این ۴ امتیاز را به سپاهان بازگردانند، فرقی هم ندارد که بحث سپاهان مطرح باشد یا پرسپولیس. اگر تخلفی صورت گرفته است پس چطور فدراسیون و سازمان لیگ برای ما کارت بازی صادر کردند؟ ما در زمین مسابقه زحمت کشیدیم و امیدوارم این ۴ امتیاز برگردد.

در چند مقطع سابقه حضور در اردوی تیم ملی را داشتی. فکر می‌کنی برای قرار گرفتن در لیست نهایی جهت حضور در جام ملت‌ها شانس داشته باشی؟
قطعا این موضوع قابل دسترس است و این توانایی را در خودم می‌بینم تا دوباره دعوت شوم. مصدومیت زانو باعث شد ۶-۵ بازی سپاهان را از دست بدهم ولی الان شرایط خوبی دارم و تلاش می‌کنم در لیست نهایی قرار بگیرم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.