رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

دو پیش بینی مهم از قیمت دلار و درهم

قیمت دلار هرات در پنجشنبه هفته گذشته از محدوده مشخص خود خارج شد و بالاخره مرز مقاومتی مهم ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان را شکست و بالای آن تثبیت داد. بازار ارز هرات در روز شنبه ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان شروع به کار کرد و در ابتدا با کاهش به محدوده حمایت ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. اما در ادامه قیمت دلار هرات طوفانی شد و با افزایش در مرز کانال ۵۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از اکوایران، در ساعت ۱۱ شنبه پس از زلزله‌های پیاپی در افغانستان، بازار ارز هرات تعطیل شد. در نیمه دوم معاملات قیمت دلار فردایی هرات تا ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان بالا رفت، این پایان کار نبود و در پشت‌خط قیمت دلار هرات در ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان بسته شد. این درحالیست که چند کانال تلگرامی مدعی بودند که قیمت دلار هرات در پشت‌خط به ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. قیمت درهم امارت در ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان آغاز به کار کرد و با افزایش تا مرز مهم ۱۳ هزار و ۸۴۰ تومان بالا رفت.

قیمت دلار در سلیمانیه با هرات در یک سطح باز شد و در طول معاملات روزانه هم نزدیک به هرات حرکت کرد، اما در پشت خط در ۵۰ هزار و ۴۵۰ تومان بسته شد که شکاف منفی ۱۵ تومانی نسبت به قیمت دلار هرات دارد. قیمت تتر در معاملات روز شنبه در کف ۵۰ هزار تومان شروع به کار کرد و با افزایش به مرز کانال ۵۱ هزار تومان رسید.

نکته قیمتی بازار شنبه قیمت سکه بود. در بازار شنبه قیمت سکه با افزایش از ۲۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تا ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالا رفت. سکه نقدی، اما از این ناحیه اصلاح داد. با این حال گفته می‌شد که سکه فردایی در چارت میخ‌کوب تا میانه‌های کانال ۲۹ میلیون تومان بالا رفته است. با این افزایش‌ها در بازار ارز و سکه، قیمت‌ها به سطوحی رسیدند که در هفته اول تیرماه آن‌جا بوده‌اند.

در تحلیل کوتاه‌مدت معامله‌گران فنی معتقدند قیمت‌ها به سطوح مهمی رسیده‌اند و در روز شنبه هم افزایش زیادی داشته‌اند، پس در روز یکشنبه بازار می‌تواند اندکی اصلاح دهد. اگر قیمت دلار امروز زیر ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان برود می‌تواند با اصلاح تا محدوده حمایتی ۵۰ هزار و ۳۰۰ تا ۲۰۰ تومان پایین برود. اما اگر بالای این سطح تثبیت بدهد می‌تواند برای شکستن ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان تلاش کند. محدوده قیمتی ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان نیز در بازار درهم برای معامله‌گران مهم است که تثبیت دهد یا نه.

در تحلیل میان‌مدت بازار در فاز صعودذ قرار گرفته و مقاومت مهم قیمت دلار در حوالی ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان است. در صورت تثبیت درهم بالای مرز مهم ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان، مقاومت میان‌مدتی ۱۴ هزار و ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان را پیش‌روی افزایش دارد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.