رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

دو گزینه جدید پرسپولیس برای خط حمله: کارنامه نبیل باهوئی و میشل ته‌ ورده چیست؟

گره خوردن انتقال کایسدو در آخرین ساعات رد کردن لیست لیگ قهرمانان، باعث شده پرسپولیسی‌ها سراغ گزینه‌های ضعیف‌تری برای خط حمله تیم‌شان بروند.

به گزارش اینتیتر به نقل از فوتبال ۳۶۰، توافق پرسپولیس با فیلیپه کایسدو، قرار بود داستان طولانی خرید مهاجم سرخپوشان را به پایان برساند. پرسپولیسی‌ها در ماه‌های اخیر، با لیست پرتعدادی از مهاجمان مختلف، پای میز مذاکره نشستند و نتوانستند هیچکدام را جذب کنند. کایسدو و پرسپولیس، تا آستانه بستن قرارداد جلو رفتند اما این مهاجم اکوادوری، در آخرین لحظات تصمیم گرفته پاسخ پرسپولیسی‌ها را ندهد. با این شرایط و فاصله چند ساعته تا پایان مهلت اضافه کردن بازیکن به لیست لیگ قهرمانان، بعید است انتقال کایسدو به پرسپولیس بتواند به نتیجه برسد. پرسپولیسی‌ها هم قصد دارند در همین زمان کوتاه، یک مهاجم جدید به خدمت بگیرند. انتخاب آن‌ها، به اجبار از بین گزینه‌هایی است که قبلا گل‌محمدی کیفیت‌شان را رد کرده بود و حالا، باید با آن‌ها کنار بیاید.

استراحت طولانی

جدی‌ترین گزینه پرسپولیس در حال حاضر، دیگو رولان است. مهاجم ۳۰ ساله اروگوئه‌ای، که در سال‌های اخیر آمار ناامید کننده‌ای دارد. رولان چند ماه قبل، برای لیگ سال ۲۰۲۳ به پنارول در سطح اول فوتبال اروگوئه منتقل شد. او در جام‌های مختلف برای این تیم، ۸ بازی انجام داد که فقط یکی از آن‌ها در ترکیب اصلی بود. پنارول در تابستان، تصمیم گرفت رولان را کنار بگذارد و حضور او در این تیم، بدون گلزنی تمام شد. رولان پیش از پنارول، یک سال و نیم بازیکن خوارس مکزیک بود و در این مدت، ۴ بار توانست گل بزند. دوران افول رولان، از سال ۲۰۱۸ آغاز شده است. زمانی که او لالیگا را پس از یک فصل بدون گل ترک کرد و به مکزیک رفت. از آن زمان تا امروز، رولان در هیچ فصلی نتوانسته گلزن موفقی برای تیم‌هایش باشد. پیش از آن اما، رولان بازیکن مهمی در لیگ فرانسه بود. او سه فصل پیاپی، یکی از مهاجمان اصلی بوردو محسوب می‌شد. فصل ۲۰۱۴/۱۵، رولان توانست ۱۵ گل در لیگ فرانسه بزند و دو فصل بعدی را هم، با ۷ و ۹ گل زده تمام کرد. او فصل اول حضورش در لالیگا هم توانست ۵ گل برای مالاگا بزند. پرسپولیسی‌ها امیدوارند رولان، استراحت طولانی‌اش را به پایان برساند و در ایران، دوباره به مهاجمی گلزن تبدیل شود.

گزینه‌های بعید

نبیل باهوئی سوئدی، دیگر گزینه‌ای است که پرسپولیسی‌ها می‌توانند در همین مدت کم، سراغ او بروند. مهاجمی که گل‌محمدی، علاقه چندانی به جذب او ندارد. باهوئی ۳۲ ساله در حدود یک دهه قبل، جزو مهاجمان گلزن لیگ کشورش بود. او سال ۲۰۱۲ توانست ۱۵ گل در سطح دوم و سال ۲۰۱۴، ۱۴ گل در سطح اول فوتبال سوئد بزند. در سال‌های بعد از آن اما باهوئی، مهاجم گلزنی نشان نداده و فقط سال ۲۰۲۱ دوباره تعداد گل‌هایش را، دو رقمی کرد. باهوئی از شروع سال ۲۰۲۳ فقط یک گل زده و از تیم آخرش یعنی القطر بدون گل زده جدا شد. میشل ته‌ورده هم آخرین گزینه پرسپولیسی‌هاست. ته‌ورده نسبت به باهوئی، کارنامه بهتری در سال‌های اخیر داشته است. او دو فصل اخیر، نتوانسته مهاجم موفقی باشد اما پیش از آن، طی سه فصل پیاپی در لیگ عربستان و هلند، تعداد گل‌های زده‌اش را از ۱۰ گل در هر فصل بیشتر کرد. مشکل ته‌ورده، تعداد بازی‌های ملی او برای حضور در لیگ ایران است. ته‌ورده در صورتی می‌تواند به پرسپولیس بپیوندد که در آخرین بازی سورینام، شرکت کند. پرسپولیس هم زمان کافی برای صبر کردن ندارد و احتمالا سراغ دیگر گزینه‌هایش خواهد رفت.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.