رسانه خبری این تیتر

زندگی شاد سلبریتی فلسطینی + تصاویر

مسلمانان در سراسر جهان عید فطر را با اقامه نماز عید فطر در مکان‌های باز، دور هم جمع شدن خانواده‌ها در کنار غذا‌های سنتی و پوشیدن لباس‌های جدید و روشن جشن می‌گیرند.

به گزارش اینتیتر به نقل از فرارو، امسال در نوار محاصره شده غزه، فلسطینیان عید فطر را در فضایی آرام و آسوده جشن گرفتند و پس از تهاجمات مکرر نیرو‌های اسرائیلی به مسجد الاقصی نفس راحتی کشیدند.

هفته‌ها افزایش تنش و تبادل موشکی پراکنده بین غزه و اسرائیل نگرانی‌ها را نسبت به تهاجم جدید اسرائیل شبیه به جنگ ۱۱ روزه افزایش داده بود. آن جنگ به کشته شدن حداقل ۲۶۰ فلسطینی و همچنین ۱۳ اسرائیلی منجر شد و منجر به ویرانی قابل توجهی در سرزمین فقیر غزه شده شد.

امانی الکلحوت ۲۹ ساله، زن جوان فلسطینی که علاقه زیادی به آشپزی و تزئینات خانه دارد، به الجزیره گفت که چگونه هر سال با دقت در خانه برای تمام جزئیات عید فطر و بقیه تعطیلات آماده می‌شود.

او که یک سلبریتی اینستاگرام با بیش از ۲۷۱ دنبال کننده است می‌گوید: من فضای عید غزه را خیلی دوست دارم. من دوست دارم غذا تهیه کنم و از میهمانان پذیرایی ویژه کنم.

امانی تاکید کرد: عید فرصتی است برای شادی و ایجاد شادی به دور از فشار‌های اطراف ما در غزه است.

او گفت که دوست دارد نشان دهد که در نوار غزه همه چیز بمب، ویرانی و خون نیست.

این زن جوان گفت: در غزه افرادی هستند که جاه طلبی دارند، رویا‌ها دارند و دوست دارند از زندگی خود نهایت لذت را ببرند، درست مانند سایر مردم کشور‌های همسایه. من اغلب پیام‌هایی در حساب کاربری خود از طرفداران خارج از غزه دریافت می‌کنم که از من می‌پرسند: آیا واقعا [آنچه منتشر می‌کنم] در نوار غزه است؟ گویی تنها تصویر غزه تصویر ویرانی و بمباران است.

الکلحوت اذعان داشت که شرایط اقتصادی و سیاسی غزه تأثیر خفقان‌آوری بر تمام جنبه‌های زندگی دارد: مردم توانایی خود را برای امرار معاش از دست می‌دهند و فشار روانی در زندگی تشدید می‌شود.

وی گفت: با وجود محاصره مداوم تحمیل شده بر ما و بحران بی پایانی که از آن رنج می‌بریم، مردم هنوز هم برای خود شادی ایجاد می‌کنند. شادی عید واجب است و من مشتاقم فضای شادی را برای خانواده ام ایجاد کنم.

فلسطین

فلسطین

فلسطین

فلسطین

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.