رسانه خبری این تیتر

شایعات هیجان‌انگیز از زنده شدن دوباره تویوتا MR2!

یکی از رسانه‌های ژاپنی مدعی شده تویوتا در حال آماده شدن برای احیای مدل خاطره‌انگیز MR2 است.

به گزارش اینتیتر به نقل از پدال، البته این خبر به حدی خوب است که باور کردن آن سخت به نظر می‌رسد زیرا تویوتا بیش از آنکه به خودروهای پرفورمنس اهمیت دهد اولویت خود را سرمایه‌گذاری روی نسل بعدی تکنولوژی‌ها ترسیم کرده است. البته امیدواریم این گمانه‌زنی‌ها درست از آب درآید.

در خبرها ادعا شده این خودروساز به دنبال شریک برای ثمر دادن این پروژه بوده و می‌خواهد همان کاری را انجام دهد که با سوبارو و ب ام و برای تولید ۸۶ و سوپرا انجام داده بود. رسانه‌ها مدعی شده‌اند این خودروساز ژاپنی شاید با پورشه و لوتوس هم گفت‌وگوهایی انجام دهد هرچند این کار دور از ذهن به نظر می‌رسد. ظاهراً نیروبخش MR2 جدید پیشرانه پلاگین هیبریدی و از نوع ۶ سیلندر ۳ یا ۲.۸ لیتری خواهد بود. قدرت کل این سیستم می‌تواند ۳۴۵ تا ۳۹۵ اسب بخار باشد.

گفته شده این خودرو از نظر طراحی دارای عناصر کانسپت تویوتا الساندرو ولتا خواهد بود. این خودرو در نمایشگاه ژنو ۲۰۰۴ معرفی شده بود و اگرچه محصولی هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد اما اینکه تویوتا بخواهد پس از گذشت حدود دو دهه از معرفی یک کانسپت ویژگی‌های طراحی‌اش را در مدلی تولیدی بکار ببرد بسیار عجیب خواهد بود.

قیمت MR2 احیا شده نیز می‌تواند معادل ۵۳ هزار دلار باشد. برای مقایسه باید دانست قیمت سوپرا در ژاپن از معادل ۴۳۹۳۰ دلار شروع می‌شود. اگر این خبر درست باشد MR2 جدید یک پله بالاتر از سوپرا قرار خواهد گرفت. شاید محصول موردبحث در سال ۲۰۲۴ معرفی شود هرچند درصورتی‌که این خبر صحیح باشد پروژه MR2 می‌بایست قبلاً برخی فازهای توسعه‌ای را پشت سر بگذارد. یکی از مدیران تویوتا در اروپا قبلاً گفته بود بازگرداندن MR2 اولویت این خودروساز نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.