رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

طراحی تازه امریکا برای جلوگیری از موفقیت برجامی ایران در لغو تحریم موشکی

سیاستمداران امریکایی برای جلوگیری از منقضی شدن تحریم‌های موشکی ایران در ماه آینده میلادی [که از نتایج برجام است] دست به دامن رئیس‌جمهور اوکراین شدند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایران، به همین منظور «ریچارد گلدبرگ» عضو سابق شورای امنیت ملی امریکا از ولودیمیر زلنسکی خواسته تا دیر نشده کشورهای اروپایی عضو برجام را برای جلوگیری از پایان این تحریم و به عبارتی تمدید مهلت آن تحت فشار بگذارد.

گلدبرگ با انتشار مطلبی در روزنامه اوکراینی «کی یف پست» با اعتراف به اینکه جمهوری اسلامی ایران از زبان قانون برای دفاع از رفتار خود در عرصه‌های بین‌المللی استفاده می‌کند، نوشته: اجازه دادن به پایان تحریم موشکی ایران در چهارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت یک پیروزی برای مسکو و تهران است و حفظ آن و حتی بازگرداندن تحریم تسلیحاتی متعارف یک پیروزی بزرگ برای اوکراین خواهد بود.

او در راستای خواست امریکا برای تمدید تحریم‌های موشکی ایران خواستار طرح ادعای مسئول دانستن ایران در کشته شدن اوکراینی‌ها در جنگ این کشور با روسیه شده و مدعی شده: بر اساس مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، اگر تنها یکی از اعضای اصلی توافق هسته‌ای نامه‌ای به شورای امنیت ارسال کند که ایران تعهدات خود را نقض کرده است، تمامی تحریم‌ها و محدودیت‌ها علیه تهران ظرف ۳۰ روز بازگردانده می‌شوند. در صورتی که رئیس‌جمهور اوکراین این درخواست را مطرح کند، ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، می‌تواند این کار را به تنهایی در عرض چند دقیقه انجام دهد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.