فال روزانه ابجد ۱۱ آذر ۱۴۰۱ را اینجا بخوانید

در این مطلب فال روزانه ابجد برای شما مخاطبان عزیز قرار داده ایم و به صورت روزانه به روزرسانی می شوند.

اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ فال ابجد به عنوان یکی از فال های پرطرفدار در میان عموم شناخته می شود. نحوه گرفتن فال روزانه ابجد مقداری سخت است و نیاز به آگاهی و شناخت از حروف ابجد و ارزش عددی آنها را دارد.

از ین رو، برای اطلاع از فال ابجد روزانه و نحوه گرفتن این فال پرطرفدار پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را از دست ندهید. در ابتدا توضیحی درباره این فال خواهیم داد و سپس فال روزانه خود را مشاهده خواهید کرد.

فال روزانه ابجد چیست؟

فال ابجد فالی است که بر اساس حروف ابجد گرفته می شود و به عنوان یکی از فال های قدیمی و پرطرفدار شناخته می شود.  گرفتن فال ابجد پیچیدگی های خاص خود را دارد و حساب و کتاب کردن حروف آن سخت به نظر می رسد. اما در این مطلب می توانید به راحتی فال روزانه ابجد خود را مطالعه کنید بدون اینکه دردسری برای حساب و کتاب آن داشته باشید.

پس از اینکه فال روزانه ماه تولد خود را مشاهده کردید می توانید از آموزش این فال هم در ادامه بهره مند شوید. با ما همراه باشید.

فال روزانه ابجد متولدین فروردین

حروف ابجد فال شما : آ آ ب

اگر بیمار هستی به زودی سلامت خود را باز می یابی و از تندرستی بر خوردار میشوی. به زودی زندگی خوبی با خانواده ات خواهی داشت و در کار سود خوبی نصیب تو میشود. یکی از کسانی که به او نیکی میکنی به تو بدی میکند اما از کار خود پشیمان میشود. اگر قصد سفر داری برو سفر خوبی خواهی داشت. اگر چیزی را از دست داده ای به زودی به دست خواهی آورد. اگر مسافر داری به زودی باز میگردد. اگر کسی از نزدیکان در زندان باشد به زودی آزاد میشود. از کارهای بد حذر کن و در انجام کارهای خیر پیش قدم باش به خاطر انجام یک کار خوب و خیر بر سر زبانها میافتی. از جایی که انتظار نداری پول یا چیزی به شما میرسد پس خداوند را شکر گذار باش .

فال روزانه ابجد متولدین اردیبهشت

حروف ابجد فال شما : ب د ب

به زودی از مشکلات و گرفتاری ها رها میشوی. منتظر دست خیر دیگران نباش و خودت همت کن. گمشده ای را پیدا میکنی. اگر با کسی مشکلی داری عاقبت به نفع تو تمام میشود. به زودی گشایش و توفیقی نصیب تو میشود و در کارهایت موفق خواهی بود.

فال روزانه ابجد متولدین خرداد

حروف ابجد فال شما : د آ د

قصد و نیتت خوبست. در رحمت به سویت باز میشود. از چشم زخم مردم ترسی به خود راه نده، از آن در امان خواهی بود. در هر کاری با اهلش مشورت کن. در همه حال رضای خدا و خلق خدا را در نظر داشته باش. بخت با تو یار است.

فال روزانه ابجد متولدین تیر

حروف ابجد فال شما : ج ج آ

نیتت بر آورده میشود و آنچه که طلب کرده ای به دست خواهی آورد. گشایش مالی در فالت دیده میشود. اگر دست به کار جدیدی زده ای توفیق خوبی همراه خواهد داشت. اگر نو رسیده ای داری قدمش برای تو خیر است. به توصیه و نصایح دیگران گوش کن تا به نیت و مراد دلت برسی.

فال روزانه ابجد متولدین مرداد

حروف ابجد فال شما : ب ب آ

طالعت خوب است و نیتت بر آورده می شود اما نباید عجله کنی، بلکه باید صبور باشی تا عاقبت اوضاع بر وفق مراد تو گردد. به زودی گشایشی در کارت پیدا میشود. اگر قصد فروش چیزی را داری صبر کن چون به نفع تو نخواهد بود. اگر منتظر رسیدن خبر از جانب کسی هستی، به زودی خبری از او به تو میرسد و از آن خبر شاد میشوی. هیچ تشویشی به دل راه نده، زیرا در آینده نزدیک همه چیز به نفع تو تغییر خواهد کرد و با توکل به خدا به مراد و خواسته ی خود خواهی رسید.

فال روزانه ابجد متولدین شهریور

حروف ابجد فال شما : آ ‌آ ‌د

روزهای خوبی در پیش داری. نا امید نباش. از کسی جز خدا یاری نخواه و از رحمت حق غافل نشو افکار و نیات پاک در سر داشته باش تا بخت به تو روی آورد و گشایشی در کارت ایجاد شود. از افراد بد دوری کن. غیبت نکن. هدف یا کاری را که داری دنبال کن تا به توفیق برسی. انشا الله .

فال روزانه ابجد متولدین مهر

حروف ابجد فال شما : ج ج د

طالعت خوب نیست اما به زودی نحوست طالعت بر طرف میشود و به مقصود خود خواهی رسید. از چیزی در تشویش هستی بزودی تشویشت بر طرف میشود. کسی در فکر صدمه زدن به شماست به خدا توکل کن تا حیله اش برطرف شود. رازت را به هر کسی نگو و در نماز کاهلی نکن.

فال روزانه ابجد متولدین آبان

حروف ابجد فال شما : ب ج آ

این قصد و نیتی که داری موجب تشویش و نگرانی تو میشود. پس آن را از ذهن و فکرت بیرون کن. اگر دیگران با تو موافق نیستند، تو دلتنگی مکن و خویشتندار باش. آنان عاقبت پشیمان خواهند شد. اگر مسافر داری و برایش دلتنگ هستی، به سلامت باز میگردد. در عبادت کوتاهی مکن و بدان که خداوند ناظر و حافظ توست. این را بدان که عاقبت کارها به نفع و دلخواه تو پیش میرود و تو به مقصود می رسی.

فال روزانه ابجد متولدین آذر

حروف ابجد فال شما : ب د ب

به زودی از مشکلات و گرفتاری ها رها میشوی. منتظر دست خیر دیگران نباش و خودت همت کن. گمشده ای را پیدا میکنی. اگر با کسی مشکلی داری عاقبت به نفع تو تمام میشود. به زودی گشایش و توفیقی نصیب تو میشود و در کارهایت موفق خواهی بود.

فال روزانه ابجد متولدین دی

حروف ابجد فال شما : ب ج د

طالعت نیک است و نیتت بر آورده می شود. رازت را به کسی نگو. باید مراقب بدخواهان باشی. در کارت گشایش دیده میشود. به خداوند رحمان امیدوار باش و با توکل به او به کار و زندگیت ادامه بده. اطمینان داشته باش که روزهای بهتری در پیش خواهی داشت.

فال روزانه ابجد متولدین بهمن

حروف ابجد فال شما : آ د ج

طالعت خوب است اما از نیتی که کرده ای منصرف شو تا عاقبت کارت خیر شود. از بدیها پرهیز کن. رازت را نگه دار تا در حق تو دروغ نگویند از خوابی که دیده ای نترس عاقبت خوب خواهد شد ،اما آن را برای کسی بازگو نکن. از همنشین بد دوری کن یک نفر که نان و نمک تو را میخورد و ادعای دوستی با تو را دارد، با تو روراست نیست البته نمیتواند صدمه ای به تو بزند ولی مراقب او باش و به خدا توکل کن.

فال روزانه ابجد متولدین اسفند

حروف ابجد فال شما : ب ج آ

این قصد و نیتی که داری موجب تشویش و نگرانی تو میشود. پس آن را از ذهن و فکرت بیرون کن. اگر دیگران با تو موافق نیستند، تو دلتنگی مکن و خویشتندار باش. آنان عاقبت پشیمان خواهند شد. اگر مسافر داری و برایش دلتنگ هستی، به سلامت باز میگردد. در عبادت کوتاهی مکن و بدان که خداوند ناظر و حافظ توست. این را بدان که عاقبت کارها به نفع و دلخواه تو پیش میرود و تو به مقصود می رسی.

حروف ابجد چیست؟

ابجد ارزش عددی هر حرف را در زبان عربی مشخص می کند. در واقع حروف ابجد روشی برای تنظیم حروف عربی است. حروف ابجد شامل حروف: الف، ب، ج، د، ه، و، ز، ح، ط، ی، ک، ل، م، ن، س، ع، ف، ص، ق، ر، ش، ت، ث، خ، ذ، ض، ظ، غ می شود. هر کدام از حروف نام برده ارزش عدد بین ۱ تا ۱۰۰۰ را دارند.

تقسیم بندی حروف ابجد

حروف ابجد در سه دسته بندی قرار می گیرند که به شرح زیر است:

 • ابجد کبیر
 • ابجد صغیر
 • ابجد وسیط

ابجد کبیر شامل هر ۲۸ حروف عربی به همراه ارزش های عدد ۱ تا ۱۰۰۰ می شود که بیشترین کاربرد را هم در حروف ابجد داد.

ابجد صغیر شامل حروفی میشود که از ارزش عدی ۹ به بالای ابجد کبیر را در بر گرفته باشند و تقسیم بر ۹ شوند.

ابجد وسیط شامل حروفی می شود که باقی مانده تقسیم ارزش ابجد کبیر بر ۱۲ باشد.

در ادامه جداولی از ارزش های عددی ابجد کبیر، صغیر و وسیط را مشاهده خواهید کرد.

ابجد کبیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۲۰ ل =۳۰ م = ۴۰ ن = ۵۰ س = ۶۰ ع = ۷۰ ف = ۸۰ ص = ۹۰
ق = ۱۰۰ ر = ۲۰۰ ش = ۳۰۰ ت = ۴۰۰ ث = ۵۰۰ خ = ۶۰۰ ذ = ۷۰۰ ض = ۸۰۰ ظ = ۹۰۰
غ = ۱۰۰۰ گ = ۲۰۰۰ چ= ۳۰۰۰ پ= ۴۰۰۰ ژ= ۵۰۰۰

ابجد صغیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۶ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ساقط ت = ۴ ث = ۸ خ = ساقط ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ساقط
غ = ۴ گ = ۲ چ= ۳ پ= ۴ ژ= ۵

ابجد وسیط

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۰ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ۶ ت = ۴ ث = ۸ خ = ۰ ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ۰
غ = ۴ گ = ۸ چ= ۰ پ= ۴ ژ= ۸

نحوه گرفتن فال روزانه ابجد

برای گرفتن فال از روی حروف ابجد نیاز است تا معادل عددی حروف را حساب کنید. برای تعبیر فال حروف ابجد به هر ماه طالعی نسبت داده شده است. ترتیب ماه هایی که فال ابجد بر اساس آن طالع بینی می شود عبارتند از:

 • حمل
 • ثور
 • جوزا
 • سرطان
 • اسد
 • سنبله
 • میزان
 • عقرب
 • قوس
 • جدی
 • دلو
 • حوت

مراحل گرفتن فال روزانه ابجد

مرجله اول

برای گرفتن فال ابجد ابتدا بایستی معادل عددی حروف نام شخص مورد نظر به همراه نام مادرش را محاسبه کنید و اعداد را با یکدیگر جمع کنید.

مرحله دوم: 

در این مرحله حاصل جمع اسم خود شخص را با حاصل جمع اسم مادرش جمع کنید.

مرحله سوم:

حال حاصل جمع را بر ۱۲ تقسیم کنید

مرحله چهارم:

باقیمانده این تقسیم عددی کمتر از ۱۲ می‌ شود و طالع فرد در این نقطه مشخص خواهد شد. هر کدام از اعداد باقی مانده با یک ماه برابری می کند. اگر باقیمانده تقسیم ۰ شد آن را متناظر با برج ۱۲ در نظر می‌ گیرید.

این نکته را در نظر داشته باشید که حروف «گ چ پ ژ» در عربی نیستند و برای معادل آنها می توانید از  حرف ج برای حرف گ، برای حرف ب برای حرف پ و برای حرف ز برای حرف ژ استفاده کنید.

تعبیر فال ابجد براساس ماه ها

۱. برج حمل

طالع بینی زنان در برج حمل: زنان این ماه در خانه داری و همسرداری بی نظیر هستند و رنگ سبز و روز پنجشنبه برای آنها بسیار خوش‌ یمن است.

طالع بینی مردان در برج حمل: مردان این ماه میانه خوبی با دروغ ندارد و بسیار خوش اقبال و قد بلند هستند.

۲. برج ثور

طالع بینی زنان در برج ثور: زنان این ماه دشمنان بسیاری دارند که نمی توانند به آنها آسیبی برسانند. آن بسیار زیبا و خوش اخلاق نیز هستند.

طالع بینی مردان در برج ثور: مردان این ماه چشم و دل سیر هستند و چشم به مال دیگر افراد ندارد. این مردان مقداری دمدمی مزاج هستند. خصوصیات  همچنین انگشتر فیروزه برای آن‌ ها بسیار خوش‌ یمن و مبارک است.

۳. برج جوزا

طالع بینی زنان در برج جوزا: زنان این ماه معمولا صاحب فرزندان بسیاری می شوند. معمولا دمدمی مزاج هستند و در کارشان همیشه حیران بوده و نمی‌ داند چه کار کند.

طالع بینی مردان در برج جوزا: مردان این ماه زود عصبانی می شوند اما مهارت بالایی هم در زود آرام کردن خود دارند.این مردان بسیار راز نگهدار هستند و از اسرار خود برای کسی سخن نمی گویند.

۴. برج سرطان

طالع بینی زنان در برج  سرطان: زنان متولد این برج میانه خوبی با قرض دادن و گرفتن ندارند. بیشتر بیماری‌ های زنان این ماه در دل و کمر‌شان است که باید بسیار از این اعضا مراقبت کنند.

طالع بینی مردان در برج سرطان: مردان این ماه در اوج ثروت و عزت هستند و بسیار زیرک و دانا هم هستند. یکی از ویژگی های آنها دیرباوری شان است.

۵. برج اسد

طالع بینی زنان در برج اسد: زنان برج اسد آتشین و خاکی هستند. این زنان عمر طولانی می‌ کنند و از خواهر و برادر شانس ندارند.

طالع بینی مردان در برج اسد: مردان این ماه بسیار نزد بزرگان اعتبار دارند و حرف هایشان پذیرفته می شود، اما خودشان به سختی حرف کسی را قبول می کنند مگر اینکه با روی خیلی خوش با آن‌ها صحبت شود. همچنین بسیار هم خوش‌ گذران هستند.

۶. برج سنبله

طالع بینی زنان در برج سنبله: زنان این برج بسیار خداترس هستند. این زنان از خویشاوندان‌ شان دور می‌ افتند. ولی در غربت مقاوم هستند.

طالع بینی مردان در برج سنبله: مردان متولد این ماه از سخن دروغ و مال حرام بدشانسی بسیاری می‌ آورند. فرزندان زیادی هم در طالع‌ شان هست. از حیوانات چهارپا مثل اسب و گوسفند شانس آورده و روز یکشنبه بسیار برای‌ آنها خوش‌ یمن است.

۷. برج میزان

 طالع بینی زنان در برج میزان: زنان متولد این ماه اهل راستگویی هستند و از دروغ بیزارند.. در میان مردم هم بسیار شناخته‌ شده و سرافراز هستند.

طالع بینی مردان در برج میزان: مردان متولد این ماه بهتر است با کسی شریک نشوند زیرا بسیار بدشانس هستند. انگشتر یاقوت برای آنان یمن بسیاری دارد. آنان در سن ۸ سالگی خطر مرگ تهدید‌شان می‌ کند، اما اگر جان سالم به در ببرند تا ۸۰ سالگی به سلامت زندگی می‌ کنند.

۸. برج عقرب

طالع بینی زنان در برج عقرب: معمولا هیچ کس قدر زنان متولد این ماه را نمی‌ داند و همواره به این زنان دروغ و تهمت‌ های بسیاری می‌ بندند که البته آسیب و ضرری به آن‌ ها نمی‌ رساند.

طالع بینی مردان در برج عقرب: مردان متولد این برج به هر کس وفادار بمانند از همان کس ضربه می‌ خورند. برای این مردان انگشتر عقیق بسیار خوش‌ یمن است.

۹. برج برج قوس

طالع بینی زنان در برج قوس: زنان متولد برج قوس اگر در نمازشان سستی کنند بدشانسی بسیاری می‌ آورند. بهتر است که دعای چشم‌ زخم برای فرزندان‌ شان بگیرند، چون بسیار در چشم دیگران می‌آیند.

طالع بینی مردان در برج قوس: مردان متولد این ماه از خواهر و بردار نه خیری ببینند نه شری. ولی یک دوست خیلی وفادار دارند که از برادر به ایشان نزدیک‌ تر است. یک روز از یک هم‌سفر آسیب بسیاری می‌ بینند، ولی به خوبی می‌ توانند از پس آن بر بیایند.

۱۰. برج جدی

طالع بینی زنان در برج جدی: زنان متولد این برج بسیار خوشبخت می‌ شوند و از پدر، مادر، خواهر و برادران‌ شان به ایشان خیر بسیاری می‌ رسد. برای این زنان رنگ آبی و سبز بسیار خوش‌ یمن است.

طالع بینی مردان در برج جدی: مردان در این ماه تلاش بسیاری برای پول می‌ کنند، ولی حواس‌ شان باشد که به ایشان همانقدری می‌رسد که خدا مقدر کرده است. در عین حال بسیار دست و دل‌ باز هستند، ولی از قرض دادن شانس نمی‌آورند.

۱۱. برج دلو

طالع بینی زنان در برج دلو: زنان این برج بسیار زنان کوشایی هستند که بسیار غصه می‌ خورند. در سن چهل سالگی خطر مرگ تهدید‌شان می‌ کند و اگر جان سالم به در ببرند عمر طبیعی خواهند داشت.

طالع بینی مردان در برج دلو: مردان متولد این برج بهتر است هیچ وقت ضامن کسی نشوند. این مردان مدتی از همسرشان دور می‌ افتند و رفیق نابابی در طالع‌ شان هست که هر چقدر بخواهند از این رفاقت دوری کنند نتوانند.

۱۲. هم برج حوت

طالع بینی زنان در برج حوث: زنان این ماه هم رزق و روزی بسیاری دارند و در خانه شوهر بسیار خوشبخت می‌ شوند. اما نه از دوست و نه از دشمن شانس نمی‌ آورد.

طالع بینی مردان در برج حوث: مردان این برج هم بسیار عاقل و باحیا هستند. ممکن است از حیوانات درنده به ایشان آسیبی برسد، اما نهایتا عاقبت به خیر می‌ شوند. یک دوست خوب هم دارند که فقط همین یک نفر با ایشان خوب است.

امیدواریم از مطالعه مطلب فال روزانه ابجد لذت برده باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.