فراری نادر مایک تایسون با قیمت باورنکردنی حدود ۵ میلیون پوند به فروش می‌رسد

ماشین فراری مدل اف ۵۰ (Ferrari F50) که زمانی متعلق به یکی از بزرگ‌ ترین بوکسورهای سنگین وزن تمام دوران یعنی مایک تایسون بود، به حراج گذاشته می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، تنها ۳۴۹ فراری اف۵۰ تاکنون ساخته شده و تنها ۵۵ دستگاه تا از آنها به ایالات متحده فرستاده شده است. این هفتاد و سومین F50 ساخته‌شده است که بسیار خاص است و قیمتی ویژه دارد. ساخت این خودروی خاص در ۱۳ فوریه ۱۹۹۶ به پایان رسید و «مایک آهنین» در همان سال و در اوج دوران بوکس خود به دومین مالک آن تبدیل شد.

۲۶ سال پس از ساخت، این خودروی فراری کمتر از ۱۰ هزار کیلومتر طی کرده و طی شش ماه گذشته در نمایندگی فراری در فلوریدا حدود ۷۰ هزار پوند برای رسیدگی به آن هزینه شده است. اما اگر از قیمتی که قرار است برای فروش آن در نظر گرفته شود مطلع شوید، می‌فهمید که این هزینه چیز زیادی نیست.

کارشناسان قیمت پایه این ماشین را بین ۳.۷ تا ۴.۵ میلیون پوند تخمین زده‌اند. این در حالی است که قیمت فراری اف۵۰ که در دهه ۱۹۹۰ برای اولین بار عرضه شد، به پول امروز بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ هزار پوند بود.

مشخصات فراری اف ۵۰

Ferrari F50 یکی از محبوب ترین خودروهای این کمپانی خودروسازی ایتالیایی برای کلکسیونرهاست. این خودرو دارای یک موتور ۴.۷ لیتری تنفس طبیعی V12 است که به یک گیربکس شش سرعته دستی متصل شده و چرخ های عقب را به حرکت در می‌آورد.

سقف آن قابلیت باز شدن دارد و می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌ها را در میان خودروهای کروکی برای سرنشینان به ارمغان بیاورد.

F50 قادر است تنها در ۳.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعتی بیش از ۹۹ کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر تا ۳۲۵ کیلومتر در ساعت حرکت کند. این قابلیت در سوپراسپرت های امروزی هم قابل توجه است، چه برسد به این خودرو که ۲۶ سال پیش ساخته شده است.

مدل اف ۵۰ فراری پاسخ این کمپانی ایتالیایی به مک لارن اف ۱ (McLaren F1) بریتانیایی بود و مثل آن از فناوری خودروهای مسابقه ای بهره می‌برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.