فیلترینگ طوری تدبیر شد تا مردم از پیام‌رسان خارجی به پیام‌رسان داخلی کوچ کنند

سخنگوی دولت با بیان اینکه فیلترینگ یک مسکن برای کوچ کاربران به پیام‌رسان داخلی است، برنامه اصلی را شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، سخنگوی دولت با بیان اینکه فیلترینگ به‌گونه‌ای تدبیر شده است که مردم از پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی کوچ کنند، اعلام کرد این فیلترینگ مسکن مقطعی است.

«علی بهادری جهرمی» طی نشست روز جمعه خود در حوزه علمیه مشهد با اشاره به اینکه فیلترینگ موقتی است، گفت: «این فیلترینگ به‌گونه ای تدبیر شده است که مردم از پیام‌رسان خارجی به پیام‌رسان داخلی کوچ کنند. البته این فیلتر مسکن مقطعی است.»

همچنین سخنگوی دولت در این نشست توسعه شبکه ملی اطلاعات را از برنامه‌های اصلی این حوزه و روندی رو به رشد عنوان کرد.

رشد ۴۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات

در این نشست، سخنگوی دولت بر سیاست دولت در حوزه فضای مجازی مبنی بر شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد. آنطور که ایرنا از او نقل کرده، بهادری جهرمی در این نشست گفت: «در طول هشت سال گذشته شبکه ملی اطلاعات کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت داشته، اما در یک سال اول دولت ۳۰ درصد رشد و در مجموع ۴۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.»

وام ۵۰۰ میلیونی برای بازی‌های انیمیشن

سخنگوی دولت در خصوص فیلترینگ پیام‌رسان‌های خارجی به تدبیر برای کوچ مردم از پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی اشاره کرد.

وی همچنین به موضوع حمایت از بازی‌های انیمیشنی حوزه کودک و نوجوان با رویکرد ایرانی-اسلامی با وام ۵۰۰ میلیون تومانی اشاره کرد و گفت: «از سوی دیگر، صندوق هنر و سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری قرآنی در این خصوص مدنظر قرار گرفته‌اند.»

بهادری جهرمی تأکید کرد: «دولت به صورت تمام‌قد از مجموعه‌های ارزشی مانند حوزه علمیه حمایت می‌کند، اما این حمایت باید به‌گونه‌ای باشد که این نهاد وابسته نباشد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.