قیمت بیت کوین در یک قدمی ۲۹ هزار دلار قرار گرفت

نه‌تنها بیت کوین، بلکه اتریوم هم رشد خوبی را تجربه کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، بزرگ‌ترین رمزارز دنیا، یعنی بیت کوین، در چند وقت گذشته رشد بسیار زیادی داشته و دیروز یک افزایش ۶ درصدی را پشت سر گذاشته است. قیمت این ارز دیجیتال حالا برای نخستین‌بار از ماه مه، به حدود ۲۹ هزار دلار رسیده که نسبت به ابتدای سال پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود.

مشهورترین رمزارز بازار در سه‌شنبه یک رشد بالغ بر ۶ درصدی را تجربه کرد و حالا در حوالی ۲۸,۹۳۰ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار این ارز حالا حدود ۵۵۸ میلیارد دلار است.

رشد قیمت بیت کوین

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در آغاز سال جاری میلادی، یعنی در تاریخ ۱ ژانویه، نزدیک به ۱۷ هزار دلار بود، قیمت فعلی این رمزارز از یک رشد قابل‌توجه در این بازار خبر می‌دهد. البته باید یادآوری کنیم که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار در اواسط آوریل به قیمت ۳۱ هزار دلار هم رسید، اما دوباره یک افت را تجربه کرد و تا حوالی ۲۵,۵۰۰ دلار پایین آمد.

اتریوم، دیگر رمزارز بزرگ بازار هم در شبانه‌روز گذشته با رشدی ۴.۸ درصدی به حدود قیمت ۱,۸۰۰ دلار رسیده است. حجم معاملات این رمزارز در ۲۴ ساعت گذشته ۸.۴۸ میلیارد دلار بوده و ارزش کلی بازار آن ۲۱۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

اتریوم نیز در اواسط ماه آوریل به قیمت بالغ بر ۲,۱۰۰ دلار رسید، اما رفته‌رفته پایین‌تر آمد و حتی به حدود ۱,۶۰۰ دلار رسید. این رمزارز نیز در ابتدای سال ۲۰۲۳ در حدود قیمت ۱,۱۰۰ دلار معامله می‌شد. حالا باید ببینیم که آینده این بازار به کدام سمت پیش می‌رود.

طبق اطلاعات CoinMarketCap، پس از بیت کوین و اتریوم، تتر، BNB و USD Coin از نظر ارزش بازار در رده‌های بعدی قرار دارند. Solana ،Dogecoin ،Cardano ،XRP و TRON هم در رده‌های بعدی دیده می‌شوند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.