رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

ماجرای چای دبش و مجید عشقی چیست؟

چند روزی است که پای ماجرای چای دبش به بورس هم باز شده است و امروز خبری مبنی بر اینکه مجید عشقی رئیس سازمان بورس نیز در انتشار صکوک هزار میلیارد تومانی به چای دبش کمک کرده است منتشر شد. ماجرا چیست و آیا پای مجید عشقی هم به ماجرای دبش باز شده است؟

به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بورس، چند روزی است که پای ماجرای چای دبش به بورس هم باز شده است و امروز خبری مبنی بر اینکه مجید عشقی رئیس سازمان بورس نیز در انتشار صکوک هزار میلیارد تومانی به چای دبش کمک کرده است منتشر شد. ماجرا چیست و آیا پای مجید عشقی هم به ماجرای دبش باز شده است؟

ماجرای انتشار صکوک هزار میلیارد تومانی چیست؟

سرنخ ماجرای انتشار صکوک هزار میلیارد تومانی به ۲۳ خرداد ماه سال جاری باز می‌گردد. زمانی که گویا سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اوراق مرابحه هزار میلیارد تومانی شرکت دبش سبز گستر موافقت نمود.

سپس فرابورس طبق نامه زیر به تاریخ ۷ تیرماه سال جاری، اعلام کرد که این پذیره نویسی از روز دوشنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۲ به مدت سه روز کاری با نماد دبش ۶۴ انجام خواهد شد. جزئیات اوراق از قبیل مدت، نرخ سود، زمان انتشار و سررسید در تصویر زیر پیداست.

موضوع انتشار اوراق نیز تامین بخشی از سرمایه در گردش و نقدینگی به منظور تامین مواد اولیه محصولات تولیدی بوده است.

تصویر

 برخی با استناد به همین نامه اعلام کردند که پای مجید عشقی نیز در این ماجرا گیر است و تخلف کرده است و او باید برکنار شود.
همچنین سعی کردند که با پیش کشیدن ماجرای ۱۷ اردیبهشت وزیر اقتصاد را برای برکناری مجید عشقی تحت فشار قرار دهند و اعلام کردند که اگر این کار صورت نگیرد به این معناست که وزیر اقتصاد پشت این فساد قرار دارد!
 

آیا این اوراق منتشر شد؟ آیا مجید عشقی مقصر است؟

حالا بیاید ببینیم که آیا ان اوراق هزار میلیارد تومانی دبش پذیره نویسی شد یا خیر؟ تا بعد به این پرسش پاسخ دهیم که مجید عشقی در ماجرای چای دبش و کمک به انتشار اوراق دست داشته است یا خیر؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که هر چند اطلاعیه پذیره نویسی توسط فرابورس ایران منتشر شده است، اما این پذیره نویسی با دخالت سازمان بورس هیچ گاه انجام نشده است و چای دبش به دلیل جلوگیری از انجام این پذیره نویسی علیرغم انتشار اطلاعیه از سازمان بورس و شخص مجید عشقی شکایت کرده است و رای دادگاه هم گویا به نفع سازمان بورس صادر شده است و چای دبش هیچگاه نتوانسته است این پذیره نویسی هزار میلیارد تومانی را انجام دهد.

همان گونه که از تصویر زیر پیداست دبش ۶۴ ممنوع متوقف اعلام شده است.

تصویر

 

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.