مارکار آقاجیان، دستیار جدید کی روش در تیم ملی کیست؟

امروز خبری مبنی انتخاب مارکار آقاجیان به عنوان دستیار جدید کی روش، منتشر شد. اما مارکار آقاجیان کیست؟ با ما همراه باشید.

اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ در حالی که کمتر از دو هفته با آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باقی مانده است، مارکار آقاجیان به عنوان دستیار کی روش انتخاب شد.

بیشتر بخوانید:

این روزها جنگ انتخاب دستیار کی روش بالا گرفته بود و فرار بود که جواد نکونام در این سمت به فعالیت بپردازد اما از آنجایی که او اکنون سرمربی باشگاه فولاد خوزستان است، این باشگاه اجازه جدایی او را صادر نکرد. در نتیجه امروز مارکار آقاجیان دستیار کی روش شد.

مارکار آقاجیان پیش از این نیز سابقه دستیاری برای کی روش را داشته است.در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر با او آشنا شویم.

مارکار آقاجیان کیست؟

مارکار آقاجیان بازیکن سابق فوتبال ایران است. او پس از اتمام دوران بازی اش به عنوان مربی مشغول به کار شد.

آقاجیان، فوتبالیست ارمنی فعالیت خود را در تیم آرارات آغاز کرد و سپس به استقلال پیوست. او در پست مدافع بازی می کرد. او در تیم های بانک تجارت، بهمن کرج، پاس تهران و شهاب زنجان بازی کرده است.

مارکار آقاجیان در تیم پاس، قهرمان اولین دوره لیگ آزادگان در سال ۱۳۷۰ و قهرمان جام باشگاه‌های آسیا ۱۹۹۱ شد. او در سال ۱۳۷۵به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران در مقابل تیم ملی فوتبال ترکمنستان بازی کرد.

مارکار آقاجیان همچنین سابقه حضور در کادر فنی تیم ملی را به عنوان مربی داشته است. او در جام ملت های آسیا ۲۰۰۷ به عنوان آنالیزور تیم فعالیت می کرد.همچنین در در جام جهانی برزیل و جام جهانی روسیه دستیار کی روش بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.