محبوب ترین کارگردان های شش دهه در ایران

در پنج هفته متوالی پنج نظرسنجی برگزار کردیم و از شما خواستیم از میان کارگردان‌های مطرحی که فعالیت‌ هایشان را در یکی از دهه‌های ۴۰ تا ۹۰ شروع کرده‌اند، به محبوب‌ ترین کارگردان رای دهید.

به گزارش اینتیتر به نقل از فیلم نیوز، از میان کارگردان‌های دهه‌های ۴۰ و ۵۰، علی حاتمی با کسب ۳۱/۷۴ درصد آرا به عنوان محبوب ‌ترین کارگردان این دو دهه شناخته شد و مسعود کیمیایی و داریوش مهرجویی به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دهه ۶۰، رخشان بنی‌ اعتماد به عنوان محبوب‌ ترین کارگردان برگزیده شد. بنی‌اعتماد با ۴۳/۳۱ درصد آرا، بالاتر از ابراهیم حاتمی‌کیا و فریدون جیرانی ایستاد.

عنوان محبوب‌ ترین کارگردان دهه ۷۰ سینمای ایران به مجید مجیدی رسید. مجیدی با ۴۳/۵۹ درصد آرا در صدر جدول قرار گرفت و رضا میرکریمی و ایرج طهماسب در جایگاه بعدی ایستادند.

اصغر فرهادی با کسب ۳۸/۶۳ درصد آرا محبوب‌ ترین کارگردان سینمای ایران در دهه ۸۰ نام گرفت. هومن سیدی و حمید نعمت‌ الله، بعد از فرهادی به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دهه ۹۰ سعید روستایی موفق شد با کسب ۲۹/۳۳ درصد آرا با اختلافی کم نسبت به محمدحسین مهدویان، به این عنوان دست پیدا کند. مهدویان در جایگاه دوم ایستاد و وحید جلیلوند هم به عنوان سومین کارگردان محبوب این دهه معرفی شد.

لازم به ذکر است اسامی کارگردان‌هایی که در نظرسنجی شرکت داشته‌اند، صرفا انتخاب‌های فیلم ‌نیوز از هر دهه بوده‌اند و طبیعتا تعداد کارگردان‌هایی که در دهه‌ های مختلف ظهور پیدا کرده‌اند بیش از اینهاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.