رسانه خبری این تیتر

معرفی کتاب نیمه تاریک وجود

اگر می خواهید با بخش تاریک شخصیت خود بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم با معرفی کتاب نیمه تاریک وجود همراه باشید.

اینتیتر – سحر زمانی؛ نیمه روشن و نیمه تاریک توامان در وجود انسان قرار دارند اما نیمه تاریک در اکثر مواقع نادیده گرفته می شود. نیمه تاریک انسان ها بسیاری از اوقات، دست انداز هایی را در زندگیشان به وجود می آورد. دست اندازهایی که اگر مهارت رد شدن از آنها را نداشته باشیم، ما را در دردسرهای بزرگی می اندازند.

بیشتر بخوانید:

اما این مهارت چگونه کسب می شود؟ قدم اول شناختن عواملی است که این دست اندازها را به وجود می آورند. عواملی که ریشه در نیمه تاریک وجود انسان دارند. نیمه تاریکی که به خاطر زشتی هایش در اعماق وجودمان دفن شده است و از ترس برملا شدنشان، تنها آنها را انکار می کنیم. به همین دلیل است که بسیاری از انسان ها در طول زندگی برای حل چالش هایشان با موانع زیادی مواجه می شوند و همیشه احساسی از ناقص بودن را با خود حمل می کنند.

آری احساس ناقص بودن. ناقص بودن احساسی است که از نپذیرفتن و انکار نیمه تاریک وجود سرچشمه می گیرد. ما میخواهیم ناقص بودنمان را با فرافکنی ویژگی های خوب و بد نسبت به دیگران، تکمیل کنیم. اما تا زمانی که دست از انکار رذل ترین ویژگی هایمان برنداریم، این احساس ناقص بودن ما را همراهی میکند.

کتاب نیمه تاریک وجود به قسمتی هایی از شخصیتمان پرداخته است که برایمان غیرقابل دسترس و شناخت به نظر میرسد. قسمت هایی که همیشه از آن فرار کرده ایم و نپذیرفتیم که ممکن است در درونمان وجود داشته باشد. صفاتی مانند دروغگویی، خیانت، نیرنگ و بسیاری از ویژگی های منفی دیگر که در درونمان حمل می کنیم اما از وجود آنها بی خبریم و تنها آنها را به دیگران نسبت می دهیم.

دبی فورد نویسنده کتاب نیمه تاریک وجود، دستمان را می گیرد و ما را به تاریک ترین اعماق بخش هایی از خودمان می برد و با ریشه افکار و رفتارمان آشنا می سازد. او تمرین هایی به ما می دهد تا با سایه خودمان آشنا شویم. سایه مفهومی است که یونگ به روانکاوی اضافه کرد. سایه بخشی از وجود ماست که همواره آن را انکار کرده و به دیگران فرافکنی می کنیم. دبی فورد با استفاده از فنون یونگ به در این کتاب نحوه شناخت، مواجه و در نهایت پذیرش نیمه تاریک وجودمان را به ما می آموزد.

کتاب کم حجم اما پربار نیمه تاریک وجود، ما را به سمت یکپارچگی شخصیتمان سوق می دهد. پیشنهاد میکنیم مطالعه این کتاب و انجام تمرین های آن را از دست ندهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.