رسانه خبری این تیتر

معرفی ۵ فیلم مطرح مارتین اسکورسیزی

در این مطلب به معرفی ۵ فیلم مطرح مارتین اسکورسیزی یکی از کارگردانان شهیر سینمای هالیوود خواهیم پرداخت.

اینتیتر – سحر زمانی؛ سینمای اسکورسیزی، سینمای داستان است. داستانی که قهرمان مشخصی ندارد و همواره به دنبال غافلگیر کردن مخاطب خود است. داستانی که بلند است و با جزییات دقیق و بهره گیری از تکنیک های حرفه ای سینمایی به تصویر کشیده می شود.

بیشتر بخوانید:

طرفداران سینمای اسکورسیزی به دنبال یک روایت شنیدنی و جذاب هستند. روایتی که برای چندین ساعت آنها را میخکوب کند و در انتها با ناباوری کامل داستان خود را به انتها برساند.

مارتین اسکورسیزی به عنوان یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین کارگردانان تاریخ سینمای هالیوود شناخته می شود. اسکورسیزی متولد هفدهم نوامبر سال ۱۹۴۲ میلادی است. سینمای او را بیشتر در ژانر مافیایی و گانگستری می شناسد اما در آثار او می توان حوزه های روانشناختی و فلسفه را نیز به خوبی مشاهده کرد. در ادامه به معرفی ۵ فیلم مطرح مارتین اسکورسیزی خواهیم پرداخت.

راننده تاکسی

راننده تاکسی اثری است که به عنوان نقطه عطف زندگی هنری مارتین اسکورسیزی شناخته می شود. این فیلم نه تنها در کارنامه اسکروسیزی بلکه در تاریخ سینما می درخشد و مورد توجه بسیار منتقدان و اهالی سینما قرار گرفته است. رابرت دنیرو بازیگر نقش تراویس بیکل، شخصیت اصلی داستان  است. راننده ای که از زشتی ها و پلشتی های این دنیا به خشم آمده و به دنبال پاکسازی شهری است که در آن زندگی می کند. اسکورسیزی این اثر را در سال ۱۹۷۶ کارگردانی کرد. جودی فاستر و آلبرت بروکس از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

راننده تاکسی

گاو خشمگین

گاو خشمگین از دیگر آثار مطرح اسکورسیزی در سینما به شمار می رود. ستاره این فیلم نیز رابرت دنیرو است. گاو خشمگین براساس داستان زندگی جیک لاموتا مشت‌ زن معروف آمریکایی ساخته شده و محصول سال ۱۹۸۰ است.

گاو خشمگین

دارودسته نیویورکی ها

اسکورسیزی در دارودسته نیویورکی ها به دل جنگ های داخلی آمریکا در  دوران آبراهام لینکلن می رود و داستانی ترسناک و سیاه را از نیویورک آن زمان با بازی درخشان دنیل دی لوئیس و لئوناردو دی کاپریو روایت می کند. این فیلم محصول سال ۲۰۰۲ است. کامرون دیاز و لیام نیسون از دیگر بازیگران آن هستند.

دارودسته نیویورکی ها

رفتگان

اگر به دنبال اثری غافلگیر کننده و به شدت هیجانی هستید، رفتگان اسکورسیزی این حس را به شما منتقل خواهد کرد. رفتگان اثری پرستاره و با داستانی جذاب است. داستانی که پر از جزییات بوده و هر لحظه مخاطب را در قلاب خود نگه می دارد. به جرات می توان گفت رفتگان یکی از بهترین داستان های پلیسی و مافیایی قرن بیست و یکم را روایت می کند. این فیلم قهرمانان زیادی را در خود پرورش می دهد و به یک شخصیت اکتفا نمی کند. جک نیکلسون، لئوناردو دی کاپریو، مت دیمون و مارک والبرگ در این فیلم نقش آفرینی می کنند.

رفتگان

جزیره شاتر

جزیره شاتر یکی دیگر از آثار روانشناختی و غافلگیرکننده مارتین اسکورسیزی است. اثری که در یک بیمارستان روانی روایت می شود و داستان پلیسی را به تصویر می کشد که به دنبال پیدا کردن یک بیمار روانی فراری است. لئوناردو دی کاپریو، ماک روفالو، بن کینگزلی و میشل ویلیامز از بازیگران این فیلم هستند.

جزیره شاتر

فیلم های مارتین اسکورسیزی مخاطبان سینما را با دنیای متفاوتی آشنا می کنند و دریچه ای تازه را برای نگریستن به آنها اهدا می کنند. از اینکه ما را همراهی کردید، سپاسگزاریم.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.