رسانه خبری این تیتر

مقایسه نیسان تینا با میتسوبیشی لنسر

یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، نیسان تینا با میتسوبیشی لنسر است. تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند.

معرفی نیسان تینا

نیسان تینا، خودرویی ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۰۷ طراحی شد و در آن از یک موتور ۶ سیلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۲۴۹۶ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۸۲ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۲۲۸ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۴۰۰ دور در دقیقه است.

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده CVT استفاده شده است. جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۹.۶ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۷۰ لیتر است.

از جمله امکانات این خودرو می توان به کامپیوتر سفری، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با قابلیت تنظیم جداگانه دمای راننده و سرنشین جلو، سیستم کنترل سرعت، سانروف، صندلی با حالت تنظیم حافظه دار، چراغ عقب LED، تنظیم ارتفاع چراغ جلو، آینه‌های جانبی همراه با گرم کن، سیستم کنترل گشتاور، کروز کنترل، سنسور نور، روشن شدن خودرو بدون کلید، سنسور باران و سیستم کنترل گردش خودرو ASC اشاره کرد.

معرفی میتسوبیشی لنسر

میتسوبیشی لنسر، خودرویی ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۰۸ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۶۰۰ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۱۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۵۴ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است.

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده دستی استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۹۱ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۰ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۵.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۵۹ لیتر است.

این خودرو مجهز به استاندارد آلایندگی یورو ۵ با فرمان الکتریکی (EPS) است. همچنین دارای تنظیم تلسکوپی فرمان، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، آئینه وسط شب و روز، برف پاکن و شیشه شوی جلو مجهز به سنسور باران، غربیلک فرمان و سردسته دنده با روکش چرمی، تنظیم برقی آئینه­ های جانبی، سیستم ورود بدون سوییچ (مجهز به ریموت کنترل)، شیشه بالابر‌های عقب و جلو برقی، چراغ‌های جلو هالوژن، روشن و خاموش شدن چراغ‌های جلو متناسب با نور محیط (سنسور نور)، چراغ مه شکن جلو (نوع رفلکتور)، روکش پارچه‌ای صندلی‌ها و رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی است.

خودرو
نیسان تینا میتسوبیشی لنسر ۱۶۰۰ دنده‌ای
کشور سازنده
ژاپن ژاپن
سال (طراحی)
۲۰۰۷ ۲۰۰۸
موتور
۶ سیلندر ۲۴ سوپاپه ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه
حجم موتور
۲۴۹۶سی سی ۱۶۰۰سی سی
حداکثر قدرت
۱۸۲ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه ۱۱۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
۲۲۸ نیوتن متر در ۴۴۰۰ دور در دقیقه ۱۵۴ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه
جعبه دنده
CVT ۵ دنده دستی
شتاب ۰ تا ۱۰۰
۹.۶ ثانیه ۱۰ ثانیه 
حداکثر سرعت
۲۰۰ کیلومتر در ساعت ۱۹۱ کیلومتر در ساعت
وزن
۱۵۲۱ کیلوگرم ۱۲۶۰ کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
۴۸۵۰ طول – ۱۷۹۵ عرض – ۱۴۸۵ ارتفاع ۴۵۷۰ طول – ۱۷۶۰ عرض – ۱۴۹۰ ارتفاع
فاصله بین دو محور
۲۷۷۵ میلیمتر ۲۶۳۴ میلیمتر
مصرف سوخت ترکیبی
۹.۴ لیتر در هر صد کیلومتر ۵.۷ لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
۷۰ لیتر ۵۹ لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو ۴ یورو ۵
ترمز و پایداری
ABS – EBD – BA – VDC سیستم تعلیق جلو مک فرسون استرات، سیستم تعلیق عقب اتصال چند گانه – ترمز عقب دیسکی و جلو دیسکی خنک شونده – مجهز به سیستم ترمز ضد قفل (ABS) – کنترل فعال پایداری (ASC) – کنترل کشش (TCL) – سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)
کیسه هوا
کیسه هوای سرنشینان جلو – جانبی – پرده ای مجهز به ۷ کیسه هوای ایمنی ۲ عدد جلو راننده و سرنشین جلو ۲ عدد ایربگ جانبی ۲ عدد ایربگ پرده ای و ۱ عدد ایربگ زانویی راننده
سیستم صوتی
سیستم صوتی با قابلیت پخش DVD – مجهز به ۶ اسپیکر – مجهز به چنجر ۶ تایی رادیو FM/MW4 – قابلیت پخش MP3 و CD – مجهز به ۴ اسپیکر و ۲ تیوتر – قابلیت کنترل سیستم صوتی روی فرمان – پورت AUX
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.