هشدار هواشناسی برای استان‌های ساحلی جنوب | پیش‌بینی بارندگی در برخی مناطق کشور

سازمان هواشناسی با صدور هشدار برای استان‌های ساحلی جنوب از بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی تا یکشنبه آینده در برخی مناطق کشور خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایلنا، براساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی تا شنبه آینده در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی طی بعد از ظهر و اوایل شب رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق خیزش گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

امروز و فردا در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی نیز بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. یکشنبه آینده در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق رخ می‌دهد.

طی دو روز آینده در برخی مناطق شمال شرق، شرق، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و جنوب غرب کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک روی می‌دهد. دریای خزر و خلیج‌فارس تا روز جمعه مواج است.

توصیف سامانه: وزش باد نسبتا شدید و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع: بعد از ظهر چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۳۱

زمان پایان: اواخر وقت سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۰۶

نوع مخاطره: چهارشنبه (۱۴۰۲/۰۳/۳۱) تا شنبه (۱۴۰۲/۰۴/۰۳): خلیج فارس و غرب تنگه هرمز به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب وزش باد نسبتاً شدید جنوب غربی – شمال غربی حداکثر سرعت ۱۲ متر بر ثانیه و ارتفاع امواج ۱.۵ متر.

پنجشنبه (۱۴۰۲/۰۴/۰۱) تا شنبه (۱۴۰۲/۰۴/۰۳): خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان به‌ویژه در ساعات صبح تا ظهر افزایش سرعت باد جنوب شرقی حداکثر سرعت ۱۰ متر بر ثانیه و افزایش ارتفاع امواج ۱ متر.

یکشنبه (۱۴۰۲/۰۴/۰۴) تا سه شنبه (۱۴۰۲/۰۴/۰۶): خلیج فارس، تنگه هرمز وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی حداکثر سرعت ۱۵ متر بر ثانیه و افزایش ارتفاع امواج ۲ متر.

منطقه اثر: خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان.

مخاطره: اختلال در تردد دریایی شناورهای سبک، احتمال اختلال در تردد شناورهای مسافربری، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی.

توصیه: خودداری از تردد شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری به‌ویژه در بنادر مرکزی و شرقی.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.