هفته آرام بازار خودرو

بررسی ‌ها از بازار خودروی پایتخت در روز جاری (چهارشنبه، ۲۵ خردادماه) حاکی از ثبات نسبی قیمت‌ها در اکثر خودروها و البته تداوم رکود در خرید و فروش‌هاست.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا،‌ آن‌طور که نمایشگاه‌داران اعلام کرده‌اند در هفته‌ای که گذشت پژو پارس تنها خودرویی بوده که با افزایش چهار تا پنج میلیون تومانی قیمتی همراه شده که دلیل آن نیز عرضه بسیار کم آن عنوان شده است.

بیشتر بخوانید:

در این میان خودروی دنا پلاس با افت ۲ تا سه میلیون تومانی مواجه شد. همچنین تارا اتوماتیک نسبت به هفته گذشته کاهش هشت میلیون تومانی نشان می‌دهد.

به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران، در هفته جاری شاهد بودیم برخلاف هفته گذشته که نرخ دلار ثابت بود اما قیمت خودرو افزایش می‌یافت، این هفته با افزایش نرخ ارز، قیمت‌ها ثابت ماند. به‌طوری که فروشندگان نیز حاضر به فروش خودرو نبودند و خریداران نیز کمتر مراجعه می‌کردند و در مجموع رکود حاکم بود.

«سعید موتمنی» گفت: وقتی قیمت دلار در کانالی بالا رفته و برای چند وقت ثابت شود، آن وقت است که افزایش قیمت‌ها آغاز می‌شود.

وی افزود: در هفته جاری با وجود افزایش نرخ ارز، حتی قیمت خودروهای وارداتی با افزایش مواجه نشد.

این مقام صنفی تاکید کرد: از آنجایی که هنوز هیچ جزئیاتی از دستورالعمل واردات خودرو مشخص نشده، بازار نیز هیچ واکنشی نداشته است.

امروز در فضای مجازی و سایت‌های خودرویی هر دستگاه پراید ۱۱۱ به ۲۰۲ میلیون تومان، پراید ۱۴۱ حدود ۱۸۱ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار ۲۰۱ میلیون تومان، کوئیک معمولی ۲۱۴ میلیون تومان، کوئیک آر ۲۲۲ میلیون تومان و خودروی شاهین ۳۸۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

در گروه ایران‌خودرو نیز هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۳۰۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۹ نزدیک به ۳۵۳ میلیون تومان، سمند ال. ایکس ۳۰۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۴۰۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۶۰۰ میلیون تومان، تارا دنده‌ای ۴۴۰ میلیون تومان و تارا اتوماتیک ۵۸۲ میلیون تومان ارزش‌گذاری شد که تارا اتوماتیک نسبت به هفته گذشته کاهش هشت میلیون تومانی نشان می‌دهد.

در دسته مونتاژی‌ها نیز هر دستگاه هایما اس ۷ حدود ۹۵۰ میلیون تومان، دیگنیتی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۹ نزدیک به یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.