کاهش دمای بدن با این نوشیدنی های تاثیرگذار

با آغاز فصل گرما و فعالیت در خارج از منزل، وقتی‌که به خانه بازمی‌گردید، نوشیدنی‌های خنک تابستانی می‌توانند خستگی را از وجودتان بیرون برده و حالتان را خوب کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از بهداشت نیوز، در روزهای گرم، تنها نمی‌توان با آب رفع تشنگی کرد، چراکه افت فشار و گرمازدگی در روزهای گرم بیشتر است و تنها هیدراته شدن بدن نوشیدن آب نیست. خوشبختانه جایگزین‌های زیادی برای آب وجود دارد که می‌توان از طریق آن‌ها هیدراته ماند و دمای بدن را متعادل نگه داشت. بهترین نوشیدنی مناسب تابستان برای کاهش دمای بدن را می‌توان در انواع مختلف نام برد که به ترتیب اولویت شامل:

آب:

هیچ نوشیدنی دیگری جایگزین آب نمی‌شود و بدن به آب نیاز دارد. آب برای عملکرد ارگان‌های بدن لازم است و موجب جریان خون و احیا سلول‌های بدن می‌شود بنابراین افراد باید در روزهای گرم بین ۱. ۵ تا ۲ لیتر آب بنوشند.

آبمیوه تازه:

یک لیوان آب‌پرتقال یا آب سیب همراه با مقداری زنجبیل، یکی از کم‌هزینه‌ترین نوشیدنی‌ها برای هیدراته شدن بدن هستند.

اسموتی:

اسموتی ها نیز جایگزین خوبی برای آب هستند. فقط کافی است از بعضی میوه‌های آبدار مانند پرتقال، هلو، آناناس، آلو، تمشک، زغال‌اخته، هندوانه (۹۲ درصد هندوانه آب است) استفاده کنید.

خاکشیر:

شربت خاکشیر نوشیدنی سالمی است که سرشار از ویتامین C و دوستدار دستگاه گوارش هست که آب بدنتان را تأمین و عطشتان را رفع می‌کند. برای رفع عطش به‌جای نوشابه‌ها که کالری و قند زیادی دارند از شربت خاکشیر استفاده کنید.

تخم شربتی:

برای رفع تشنگی تخم شربتی استفاده کنید. این دانه‌های ریز ۵ تا ۶ برابر شیر، کلسیم دارد.

شیر بدون چربی:

شاید نوشیدن شیر در روزهای گرم تابستان موردپسند واقع نشود اما بهتر است از آن استفاده کنید.

آب‌لیمو:

برای کاهش دمای بدن شربت آب‌لیمو یکی از نوشیدنی‌های جایگزین است که با چکاندن آب دو عدد لیمو و مخلوط باکمی سنگ نمک تهیه می‌شود، این نوشیدنی علاوه بر آب‌رسانی به بدن سبب دریافت ویتامین C لازم روزانه نیز خواهد شد.

آب خیار:

خیار حاوی ۹۰ درصد آب است و یکی از مرطوب‌کننده‌ترین سبزی‌ها هست؛ و باعث هیدراته شدن بدن می‌شود.

شیرکاکائو:

در فصل گرما و پس از فعالیت‌های بدنی مصرف شیرکاکائو به دلیل وجود پروتئین و کلسیم توصیه می‌شود.

سوپ:

از سوپ سبزی‌ها سبکی به‌عنوان میان وعده استفاده کنید زیرا باعث هیدراته ماندن بدن و افزایش سطح انرژی شما خواهد شد.

دم‌نوش:

در روزهای گرم تابستان برای کاهش دمای بدن می‌توانید از انواع دم‌نوش‌ها و چای نعناع، چای بابونه یا چای گزنه به‌صورت داغ یا سرد استفاده کنید.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.