کره شمالی برای آزمایش‌های اتمی بیشتری آماده شده است

بر اساس گزیده‌ای از گزارش محرمانه سازمان ملل که توسط خبرگزاری «رویترز» مشاهده شد، کره شمالی در شش ماهه اول سال جاری میلادی برای آزمایش اتمی آماده شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، ناظران مستقل تحریم‌ها بامداد جمعه به کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل درباره کره شمالی گزارش دادند: «کار در تأسیسات آزمایش اتمی پونگی-ری راه را برای آزمایش‌های هسته‌ای بیشتر جهت توسعه سلاح‌های اتمی هموار می‌کند».

به نوشته رویترز، در این گزارش آمده است: «کره شمالی به توسعه توانایی خود برای تولید مواد شکافت‌پذیر در سایت یونگ‌بیون – تاسیسات اتمی اصلی کره شمالی که اولین راکتورهای هسته‌ای در آن راه‌اندازی شدند – ادامه داده است».

دفتر نمایندگی دائمی کره شمالی در سازمان ملل به درخواست رویترز برای اظهارنظر درباره این گزارش محرمانه پاسخ نداد.

ناظران سازمان ملل در این گزارش همچنین گفتند که تحقیقات نشان داده است پیونگ‌یانگ در سرقت صدها میلیون دلار از دارایی‌های رمزنگاری در حداقل یک هک بزرگ دست داشته است.

این گزارش ادعا می‌کند: «سایر فعالیت‌های سایبری با تمرکز بر سرقت اطلاعات و ابزارهای سنتی‌تر برای به دست آوردن اطلاعات با ارزش برای برنامه‌های ممنوعه کره شمالی، از جمله سلاح‌های کشتار جمعی، ادامه یافته است».

ناظران در این گزارش نوشتند: «کره شمالی در سایت آزمایش اتمی خود تدارکات انجام داده است، اگرچه دستگاه اتمی آزمایش نشده است. در نیمه اول سال ۲۰۲۲، این کشور شتاب برنامه‌های موشکی خود را ادامه داد».

این در حالی است که روز گذشته نمایندگی دائم کره شمالی در سازمان ملل هشدار داد هیچ کسی حق ندارد از این کشور به دلیل استفاده از حق دفاع از خود با تسلیحات اتمی، انتقاد کند

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.