رسانه خبری این تیتر

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی به بهانه فروش اقساطی خودرو

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای و اعتراف به ۸ فقره کلاهبرداری به بهانه فروش اقساطی خودرو به مبلغ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایلنا، سرهنگ «قاسم دستخال» در توضیح این خبر، بیان داشت: پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت برای شناسایی و دستگیری متهمان پرونده ارجاع شد.

وی عنوان کرد: شاکی پرونده پس از مراجعه به پایگاه سوم پلیس آگاهی عنوان کرد، برای خرید اقساطی یک دستگاه خودروی نیسان دوگانه سوز با متهمان در فضای مجازی آشنا شدم و پس از ترغیب این افراد و دعوت من به دفتر کاری شان، به دفتر فروش آنان که ۲ نفر در آن مشغول به کار بودند، مراجعه کردم. خودروی نیسان را با پیش پرداخت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به صوری اقساطی خریداری کردم و قرار شد با پاس شدن چک مبلغ پیش پرداخت، خودروی معامله شده را به من تحویل دهند. ولی خودرو در موعد تعیین شده، تحویل نشد و اکنون متوجه شدم که دفتر فروش بسته شده و کارمندان وی متواری شده اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد، اعضای این دفتر مرتکب جرائم مشابه دیگری هم شده اند، گفت: با تجمیع پرونده‌های مشابه مشخصات و هویت متهمان شناسایی شد.

سرهنگ دستخال گفت: در نهایت با تلاش‌های شبانه روزی، کارآگاهان پایگاه سوم مخفیگاه یکی از متهمان در محدوده خیابان سی متری جی شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی اکیپی از کارآگاهان برای دستگیری وی به آن محل اعزام و موفق شدند، متهم را در مخفگیاهش دستگیر کنند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران افزود: با دستگیری اولین متهم، در شاخه دیگری از بررسی‌های پلیسی متهم دوم پرونده نیز در مخفیگاهش دستگیر و به این پایگاه انتقال یافت.

وی ابراز داشت: در تحقیقات پلیسی متهمان به ۸ فقره کلاهبرداری به بهانه فروش اقساطی خودرو و دریافت مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از مال باختگان اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با اعلام این خبر، بیان داشت: با اعتراف صریح متهمان به جرم ارتکابی، هر۲ متهم روانه دادسرا شده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.