یادگیری پایتون چقدر زمان میبرد؟ (+ معرفی بهترین منابع یادگیری رایگان)

مدت زمان یادگیری پایتون ممکن است با توجه به سبک آموزش متفاوت باشد، در اینجا بهترین منابع برای آموزش پایتون در کمترین زمان به همراه روش درست یادگیری برنامه نویسی پایتون ارائه شده است.

به گزارش اینتیتر،‌ مدت زمان یادگیری پایتون ممکن است با توجه به سبک آموزش متفاوت باشد، در اینجا بهترین منابع برای آموزش پایتون در کمترین زمان به همراه روش درست یادگیری برنامه نویسی پایتون ارائه شده است.

یادگیری پایتون چقدر طول می کشد؟

یکی از سوالاتی که در شروع آموزش پایتون برای افراد پیش می آید این است: یادگیری پایتون چقدر زمان میبرد؟

یک پاسخ کلیشه ای این سوال: بستگی دارد!

پایتون

هر کس اهداف متفاوتی دارد و هر کس در سناریوی متفاوتی کار می کند، بنابراین پاسخ واقعی ممکن است برای هر فرد بسیار متفاوت باشد. موارد زیر را در نظر بگیرید:

آموزش پایتون را برای چه هدفی دنبال می کنید؟ برای یک کلاس دانشگاهی، برای بازاریابی یا یک حرفه کاملاً جدید در علم داده را دنبال می کنید؟

نقطه شروع شما کجاست؟ آیا اصول پایتون را می دانید یا تجربه برنامه نویسی صفر دارید؟

چقدر می توانید برای تمرین وقت بگذارید؟ یک ساعت در روز؟ ۴۰ ساعت در هفته؟

اگر به دنبال یک پاسخ کلی برای سوال: چه مدت طول میکشد تا پایتون یاد بگیریم؟ جواب اینجاست:

اگر فقط می خواهید اصول پایتون را یاد بگیرید، ممکن است چند هفته طول بکشد. با این حال، اگر از ابتدا به دنبال یک حرفه علم داده هستید، می توانید انتظار داشته باشید که چهار تا دوازده ماه طول بکشد تا پایتون به اندازه کافی پیشرفته برای آماده شدن برای کار بیاموزید.

این تخمین ها بر اساس نظر واقعی دانشجویانی است که از دوره ی آموزش پایتون وب سایت امیر رسولی (اینجا) استفاده کرده اند. این مقاله به برخی از رایج ترین سوالاتی که مبتدیان در مورد یادگیری پایتون می پرسند، مانند موارد زیر پاسخ خواهد داد:

آیا یادگیری پایتون سخت است؟

آیا می توانید پایتون را خودمان یاد بگیریم؟

آیا باید پایتون ۲ یا ۳ را یاد بگیرید؟

چرا باید پایتون یاد گرفت؟

چگونه می توانید پایتون را سریع تر یاد بگیرید؟

آیا پایتون ارزش یادگیری در سال ۲۰۲۲ را دارد؟

بله، از دیدگاه شغلی، بازده مالی و تطبیق پذیری، یادگیری پایتون مطمئناً ارزشش را دارد. چرا؟

پایتون

تقاضای بالا برای پایتون

توسعه دهندگان پایتون در صنایع مختلف مورد تقاضا هستند. با این حال، پایتون در صنعت علم داده بسیار محبوب است، جایی که پایتون برای همه چیز از تجزیه و تحلیل داده‌ها و تجسم اولیه تا ایجاد الگوریتم‌های پیشرفته یادگیری ماشین استفاده می‌شود.

HiringLab شرکت Indeed.com روند مهارت های فناوری را در سال ۲۰۲۰ بررسی کرد و دریافت که تقاضا برای مهارت های پایتون در علم داده طی پنج سال گذشته ۱۲۸ درصد افزایش یافته است و در طول سال ۲۰۱۹ رشد ۱۲ درصدی داشته است!

حقوق نسبتا بالای پایتون کار

مشاغلی که به مهارت های پایتون نیاز دارند می توانند در ایالات متحده بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال حقوق دریافت کنند. در اینجا لیستی از مشاغلی که به دانش برنامه نویسی پایتون نیاز دارند و حقوق آنها در ایالات متحده در آگوست ۲۰۲۲ آمده است:

پایتون

تحلیلگر داده: ۹۶,۳۲۳ دلار
مهندس داده: ۱۱۷۹۱۷ دلار
دانشمند داده: ۱۲۰۶۱۰ دلار
توسعه دهنده پایتون: ۱۱۳۹۳۸ دلار
مهندس یادگیری ماشین: ۱۲۴۵۴۵ دلار
مهندس نرم افزار: ۱۱۷۹۹۶ دلار
تطبیق پذیری بسیار بالا

یک جوک درونی در جامعه پایتون وجود دارد که پایتون دومین زبان برتر برای همه چیز است. البته، بهترین چیز ذهنی است، اما پایتون فوق‌العاده انعطاف‌پذیر است. این زبان رایج‌ترین زبان برای علم داده است (R دومی نزدیک است)، و همچنین اغلب در تعدادی از صنایع دیگر استفاده می‌شود.

یکی از دلایل محبوبیت گسترده پایتون، این است که از زبان های ساده تر برای یادگیری و استفاده در هنگام کار با داده است و خوشبختانه برای کارفرمایان و دانشمندان داده به طور یکسان، برای تسلط بر آن نیازی به سالها مطالعه نیست.

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی پایتون

همانطور که قبلا اشاره کردیم، پاسخ به این سوال به اهداف شما بستگی دارد. پایتون فقط یک زبان برنامه نویسی نیست – یک ابزار است و شما یاد می گیرید که چگونه از آن در زمینه مشکلاتی که می خواهید حل کنید استفاده کنید. به همین دلیل برای تخمین مدت زمان یادگیری پایتون، چند سناریو وجود دارد:

پایتون

مدت زمان یادگیری پایتون برای یک بازاریاب

به عنوان مثال، اگر شما یک بازاریاب هستید که می‌خواهید داده‌های Google Analytics را با دقت بیشتری تجزیه و تحلیل کنید، می‌توانید سینتکس اساسی پایتون و تکنیک‌های مورد نیاز پانداها را در عرض چند هفته بیاموزید. این شما را به یک توسعه دهنده پایتون یا تحلیلگر داده واجد شرایط شغلی تبدیل نمی کند، اما برای حل مشکل شما کافی است.

زمان یادگیری پایتون برای تبدیل شدن به متخصص علم داده

اگر از ابتدا در حال یادگیری هستید و به دنبال کار تمام وقت با استفاده از پایتون هستید، می توانید انتظار داشته باشید که حداقل چند ماه را صرف مطالعه پاره وقت کنید. چند ماه به شغلی که به دنبال آن هستید بستگی دارد. برای مثال، کار کردن در مسیر دوره آموزشی پایتون، تحلیلگر داده، شما را برای درخواست شغل به عنوان تحلیلگر داده آماده می کند. اکثر زبان آموزان حداقل سه ماه طول می کشند تا این مسیر را طی کنند.

با این حال، برای به روز بودن، می توانید یک عمر را صرف یادگیری پایتون کنید. صدها کتابخانه وجود دارد که بسیاری از آنها مرتباً در حال بهبود و تکامل هستند و خود زبان نیز در طول زمان تغییر می کند. به طور کلی زمان زیادی برای یادگیری پایتون نیاز نیست، اما برای عمیق شدن در این زبان باید تجربه و اطلاعات کافی را در طول زمان به دست بیاورید.

آیا می توان پایتون را به صورت خودآموز یاد گرفت؟

بله، یادگیری پایتون به تنهایی امکان پذیر است. منابع یادگیری زیادی در وب وجود دارد که به شما کمک می کند پایتون را برای همه چیز از توسعه وب گرفته تا هوش مصنوعی یاد بگیرید. البته در نظر داشته باشید که یادگیری به شکل خود آموز ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد.

به همین دلیل توصیه می شود که از یک آموزش پایتون که به صورت غیر حضوری ارائه شده است استفاده کنید. آموزش زبان برنامه نویسی پایتون که در وب سایت امیر رسولی ارائه شده است، دقیقا این شرایط را دارد و شما می توانید با تهیه این آموزش زیر نظر مدرس، آموزش پایتون را در کوتاهترین زمان مشاهده کنید.

آیا یادگیری پایتون سخت است؟

نه، یادگیری پایتون برای اکثر مردم سخت نیست. در واقع، پایتون یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در نظر گرفته می شود. در حالی که هر کسی می تواند برنامه نویسی پایتون را بیاموزد. حتی اگر قبلاً یک خط کد پایتون ننوشته باشید، باید انتظار داشته باشید که زمان می برد و باید منتظر لحظات ناامیدی باشید. البته برای توسعه فعالیت های خود، می توانید اموزش گیت را برای موازی با اموزش پایتون پیش ببرید تا بتوانید از این سیستم نیز در فعالیت های خود استفاده کنید.

آیا برای یادگیری پایتون باید در ریاضیات خوب باشم؟

نه، برای یادگیری پایتون نیازی نیست در ریاضیات خوب باشید. در حالی که عقل مرسوم مدت‌هاست که داشتن استعداد طبیعی برای ریاضیات یادگیری برنامه‌نویسی را آسان‌تر می‌کند، یک مطالعه اخیر نشان می‌دهد که اینطور نیست.

در حقیقت، اگر یک زبان خارجی یاد گرفته باشید، ممکن است در واقع یادگیری پایتون را راحت‌تر از یک «فرد با سطح ریاضی خوب» بیاموزید.

پایتون ۲ را یاد بگیرم یا پایتون ۳؟

شما باید پایتون ۳ را به جای پایتون ۲ یاد بگیرید. در حالی که برخی منابع یادگیری قدیمی هنوز پایتون ۲ را آموزش می دهند، این نسخه از زبان دیگر پشتیبانی نمی شود و آسیب پذیری های امنیتی مختلفی به مرور در آن ایجاد می شود. با توجه به اینکه پایتون ۳ نسخه به روز شده پایتون ۲ است، برای به روز نگه داشتم خود، بهتر است که این نسخه از زبان را یاد بگیرید.

چرا پایتون یاد بگیریم؟

پایتون مزیت های فراوانی دارد که باعث شده تا بسیاری از افراد و سازمان ها از آن استفاده کنند، برخی از این موارد عبارتند از:

خودکار سازی فرایند ها در کسب و کار (کار با مجموعه ای از داده های بزرگ، دسترسی ساده به api ها، تقویت و بهینه سازی فعالیت ها در اکسل، خودکار سازی انواع کارها)

رئیس خود را تحت تاثیر قرار دهید

فراهم آمدن فرصت های شغلی جدید و هیجان انگیز

اعداد و ارقام استفاده شده در این مطلب، تمام توسط مجموعه امیر رسولی مورد بررسی قرار گرفته اند. آموزشگاه برنامه نویسی امیر رسولی، به صورت تخصصی بر روی آموزش های برنامه نویسی فعالیت دارد و آموزش های خود را به طیف گسترده ای از دانشجویان ارائه کرده است.

1 نظر
  1. سبحان می گوید

    پایتون واقعا زبان خیلی خوبی هست، باهاش هر کاری که فکر کنید میشه انجام داد، اما باید در نظر داشته باشید که برای هر فعالیتی نیاز هست که یک کتابخانه خاص رو یاد بگیرید و این مورد میتونه زمان یادگیری رو بیشتر هم بکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.