۱۰ نکته که چگونه لبخند جذاب تری داشته باشیم!

داشتن لبخند زیبا مزیت های بسیاری دارد. از افزایش اعتماد به نفس تا بهبود برداشت اولیه افرادی که با آنها ملاقات میکنیم.

به گزارش اینتیتر، باور کنید یا نه، تحقیقات بسیاری نشان داده اند که لبخند زیبا حتی در به دست آوردن شغل نیز تاثیر به سزایی دارد! اما چه روش های برای داشتن لبخندی زیباتر وجود دارد؟

چگونه لبخند جذابی داشته باشیم

مراقب نوشیدنی ها باشید!

هرنوشیدنی‏ای که روی لباس سفید شما لکه رنگی بیاندازد، دندان هایتان هم رنگی میکند!

چایی، قهوه، نوشابه ، شراب قرمز، نوشابه های انرژی زا و … همگی باعث تغییر رنگ دندان های شما می شوند. اگر این نوشیدنی ها هر روز مصرف می کنید، لازم است که مصرفشان را کاهش دهید و پس از مصرفشان دهانتان شست و شو دهید.

نکات آرایشی برای دندان های سفیدتر

از رژ لب یا برق لب ، در رنگ های قرمز گیلاسی، شرابی، شاتوتی، آلویی، صورتی رزی استفاده کنید. رنگ هایی با پایه آبی یا صورتی، باعث می شود زردی دندان های شما کمتر به چشم بیاید.

برای داشتن لبی برجسته تر میتوانید از نعنا و دارچین که باعث افزایش جریان خون در لب ها می شوند استفاده کنید.

همچنین میتوانید با ماساژ دادن نعنا یا دارچین روی لب ها ، آن ها را برجسته تر نشان دهید. زیرا دارچین و نعنا باعث افزایش جریان خون در ناحیه مورد استفاده می شوند .

مسواک، نخ دندان، شست و شو

برای داشتن لبخندی خیره کننده، اصول بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید. دندان های خود را دو بار در روز مسواک بزنید. البته که بهتر است بعد از هر وعده غذایی این کار را بکنید. همچنین مسواک خود را هر ۳ یا ۴ ماه یکبار یا زودتر در صورت ساییدگی مسواک تعویض کنید.

حدأقل یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید. برای مبارزه با جرم ها و بوی بد دهان، دهان خود را با یک دهانشویه آنتی باکتریال بشویید. همچنین مراجعه منظم به دندانپزشکی برای جرم گیری به سلامت دهان و دندان کمک بسیاری میکند.

نخ دندان سفیدی دندان

سفید کردن دندان در خانه

روش های زیادی برای سفید کردن دندان در خانه وجود دارد.

اگر از خمیردندان های سفید کننده استفاده کنید، با مسواک زدن ملایم میتوانید لکه های سطحی دندان ها را از بین ببرید.

ژل های سفید کننده، قلم سفید کننده، نوار، سواب و… در داروخانه ها به فروش می رسند. این محصولات از هیدروژن پراکسید برای سفید کردن دندان ها استفاده میکنند، یعنی همان ماده ای که در مطب دندانپزشکی برای بلیچینگ استفاده می شود. اما غلظت پراکسید هیدروژن موجود در این محصولات کمتر است.

سفید کردن دندان در خانه

سفید کردن دندان توسط یک دندانپزشک

سریع ترین راه برای سفید کردن دندان ها و از بین بردن لکه های روی دندان ها، مراجعه به دندانپزشک است. یکی از روش های متداول (اما نه تنها روش) مورد استفاده در مطب بلیچینگ است. در این روش از ژل بلیچینگ که در آن پراکسید با غلظت نسبتا بالا وجود دارد استفاده می شود. دندان ها به ژل آغشته می شوند و سپس توسط نوری مخصوص ژل فعال می شود.

دندانپزشک همچنین میتواند از دندان های شما قالب بگیرد تا شما بلیچینگ را خودتان در منزل و با قالب تهیه شده انجام دهید.

کامپوزیت دندان

اگر دندان های شما ساییده شده، شکسته یا بدرنگ شده، کامپوزیت دندان می تواند بهترین راه حل باشد. همچنین از کامپوزیت می توان برای پر کردن فضای خالی بین دندان ها استفاده کرد.

در این روش دندانپزشک شما یک ماده رزینی را مانند بتونه روی دندان های شما میمالد و به شکل دلخواه در می آورد؛ سپس از یک نور با طول موج کم و شدت بالا برای سخت شدن ماده استفاده می شود. در آخرین مرحله دندان جدید را پالیش می کنند تا ظاهری صیقلی داشته باشد.

سفید کردن دندان در منزل

لمینت دندان

اگر دندان های شما به شدت بد شکل، رنگی یا کج هستند، ممکن است اصلاحاتی مانند بلیچینگ یا کامپوزیت کافی نباشد. لمینت های سرامیکی را امتحان کنید که میتوانند این نقاط ضعف را بپوشانند.

استفاده از لمینت سرامیکی به ۲ جلسه ملاقات دندانپزشکی نیاز دارد. در جلسه اول سطح دندان ها تراش می خورد و قالب گیری انجام می شود. سپس قالب ها به لابراتوار ارسال می شوند تا روکش مناسب با دندان شما ساخته شود. در جلسه دوم تحویل و چسباندن روکش ها انجام می شود. شاید زمان بر باشد اما دندان های زرد و بد شکل را به ردیفی از مروارید های سفید تبدیل می کند.

جراحی لثه

در برخی افراد، لثه ها سطح بیشتری از دندان را نسیت به میزان معمول می پوشانند و باعث می شوند دندان ها کوچک تر به نظر برسند و حجم زیاد لثه ها زیبایی لبخند شما را بگیرند.

متخصص لثه یا پریودونتیست میتواند در فرآیندی که به جراحی افزایش طول تاج (crown lengthening) یا لیفت لثه می گویند، پس از بی حس کردن لثه ها، بافت اضافی را برمیدارد تا دندان های جلویی به طور کامل خود را نشان دهند.

برخی با شنیدن کلمه جراحی میترسند. اما این عمل بسیار ساده است و تحت بی حسی و طی مدت زمان یک ساعت یا حتی کمتر انجام می شود.

ارتودنسی

ارتودنسی فقط برای کودکان نیست! ارتودنسی میتواند دندان های کج شما را صاف کند و فاصله بین دندان ها را اصلاح کند.

ارتودنسی را میتوان را براکت های سرامیکی رنگ دندان یا حتی پلاستیک شفاف انجام داد. در بسیاری موارد ۶ تا ۱۲ ماه استفاده از براکت ها کافی است.

دندانپزشک خود را درست انتخاب کنید!

کمک به شما برای داشتن لبخندی درخشان و سالم بخش مهمی از کاری است که هر دندانپزشکی انجام می دهد. با این حال، برای برخی موارد، بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید.

متخصص ارتودنسی دندان های شما را مرتب می کند. متخصص پروتز، دندان های از دست رفته را جایگزین می کند و روکش دندان و لمینت را برای شما انجام می دهد. پریودونتیست یا متخصص لثه، جراحی های مربوط به لثه را انجام میدهد. اندودنتیست عصب کشی یا همان درمان ریشه را انجام میدهد. متخصص ترمیمی و زیبایی، اعمال مربوط به ترمیم و کامپوزیت دندان را انجام میدهد.

برای بهترین طرح درمان دندانپزشکی، مراجعه به یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی که متخصصان رشته های مختلف در آن در کنار هم فعالیت کنند پیشنهاد می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.