BQ.1 به ایران رسید/ پیک جدید کرونا در راه است؟

چند هفته ای می شود که ویروس کرونا بار دیگر در صدر اخبار جهان قرار گرفته است. حال آنطور که از شواهد پیداست زیرسویه جدید این ویروس منحوس به ایران رسیده است.

اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ براساس گزارشی که امروز وبدا منتشر کرده، اولین موارد ابتلا به زیر سویه جدید امیکرون در ایران شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت نیز در رابطه با زیر سویه جدید کرونا به نام BQ.1 اظهار داشت: روز گذشته سه مورد ابتلا به زیر سویه‌های جدید اُمیکرون که در بسیاری از کشورهای جهان شایع است، در کشورمان مشاهده شد. از این سه مورد، دو نمونه مربوط به زیرسویه BQ.1 و یک مورد مربوط به زیرسویه XBB است.

نردیک به یک ماهی می شود که کرونا پس از گذشت مدت ها بار دیگر در سراسر جهان اوج گرفته است. ویروسی که سه سال پیش وارد دنیای بشر شد و از آن زمان به بعد هر بار با سویه ای جدید خودنمایی می کند.

موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در جهان و ایران پس از واکسیناسیون گسترده رو به کاهش رفته و ویروس بیشتر به حالت یک سرماخوردگی و ویروس فصلی درآمده است. اما زیرسویه جدید کرونا کمی ترسناک به نظر می رسد و درصد موارد ابتلای بالایی را تاکنون در سراسر جهان داشته است.

گویی کرونا و زیرسویه هایش حالا حالاها دست از سر بشریت بر نمی دارند و هر چند وقت یک بار به دنبال غافلگیر کردن انسان ها هستند.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.