رسانه خبری این تیتر

آیفون ۱۳ پرفروش‌ترین گوشی‌ جهان در فصل اول ۲۰۲۲ شد

به گزارش تحلیلگر IDC آیفون‌ ۱۳ اپل پرفروش‌ترین گوشی جهان در سه ماهه اول ۲۰۲۲ و آیفون ۱۳ پرو مکس در جایگاه دوم و قبل از گلکسی A12 سامسونگ قرار گرفته است.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، «فرانسیسکو جرونیمو» تحلیلگر IDC در جدیدترین توییت خود، پنج گوشی پرفروش فصل اول ۲۰۲۲ را فهرست کرده است. در این رتبه بندی آیفون ۱۳ پرو رتبه چهارم و گلکسی A32 در جایگاه پنجم قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

البته در این گزارش به تعداد کل واحدهای فروخته شده یا سهم تولیدکنندگان در بازار موبایل، اشاره‌ای نشده است. با این حال، در سال‌های گذشته نیز آیفون ۱۲ و آیفون ۱۱ به ترتیب پرفروش‌ترین گوشی‌های سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ بوده‌اند، بنابراین شروع قدرتمند آیفون ۱۳ کمی قابل انتظار است.

در رتبه دوم این لیست، همچنین گوشی دیگری از اپل دیده می‌شود. آیفون ۱۳‌ پرو مکس ۶.۷ اینچی، در سه ماهه اول ۲۰۲۲ جایگاه دوم پرفروش‌ترین گوشی‌های جهان را به خود اختصاص داده است. برادر کوچک‌تر آن، یعنی آیفون ۱‌۳ پرو ۶.۱ اینچی، رتبه چهارم این لیست را کسب کرده است. بنابراین از سری آیفون ۱۳، فقط نسخه مینی موفق نشده تا در لیست پنج گوشی پرفروش فصل اول ۲۰۲۲ قرار بگیرد.

علاوه بر این، تحلیلگر IDC ادعا کرده که سری آیفون ۱۳، در مجموع ۸۴ درصد از کل درآمد آیفون را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده. سایر درآمد آن از آیفون SE 2022 و مدل‌های قدیمی‌تر به دست آمده است.

دیگر تولیدکننده‌ای که نامش در این لیست دیده می‌شود، سامسونگ است که با گلکسی A12 جایگاه سوم را کسب کرده است. تقاضا بسیار کمی که برای سری پرچمدار گلکسی S22 شده بود، باعث شد تا گوشی‌های این سری، در این فهرست حضور نداشته باشند. با این وجود، به نظر می‌رسد میان‌رده‌های سامسونگ به خوبی فروش کرده‌اند، زیرا گلکسی A32 نیز در جایگاه پنجم پرفروش‌ترین گوشی‌های فصل اول سال ۲۰۲۲ قرار دارد.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.