تولید تراشه پیشرفته سامسونگ سه‌برابر می‌شود

ظرفیت تولید تراشه‌های پیشرفته سامسونگ الکترونیکس با هدف پاسخگویی به تقاضای قوی مشتریان، تا سال ۲۰۲۷ بیش از سه برابر افزایش پیدا می کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، سامسونگ الکترونیکس تولید انبوه تراشه های فناوری دو نانومتر پیشرفته را تا سال ۲۰۲۵ و تراشه های ۱.۴ نانومتری را تا سال ۲۰۲۷ هدف گرفته است. این تراشه ها در رایانش پرقدرت و هوش مصنوعی کاربرد دارند.

مونسو کانگ، نایب رئیس کسب و کار تولید قراردادی تراشه در سامسونگ الکترونیکس گفت: امسال پیشرفت‌هایی در افزایش قیمت‌ها وجود داشته و هزینه‌ها، منعکس شده است. سفارش‌های جدیدی پس از دو تا سه سال انجام خواهند شد و بنابراین تاثیر مستقیم فضای فعلی، حداقلی خواهد بود.

سامسونگ تولید تراشه ها با فناوری سه نانومتر را در ژوئن آغاز کرد. این شرکت سرگرم مذاکره با مشتریانی شامل کوالکام، تسلا و AMD، برای همکاری در زمینه تولید تراشه سه نانومتری است.

سامسونگ که بزرگترین سازنده تراشه حافظه در جهان است، در سالهای اخیر مشکلاتی در برآورده کردن انتظارات مشتریانش داشته است. تحلیلگران می گویند این شرکت برای رقابت با شرکت تایوانی TSMC، خیلی سریع به حوزه فناوری پیشرفته ورود کرد اما از کمبود تجربه که برای همکاری با مشتریان شرکتی بلندمدت در تولید قراردادی ضروری است، لطمه دید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.