رسانه خبری این تیتر

معرفی کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی

راهنمای مردن با گیاهان دارویی، رمانی ایرانی و در سبکی متفاوت است. با معرفی این کتاب همراه ما باشید.

اینتیتر – سحر زمانی؛ راهنمای مردن با گیاهان دارویی نامی عجیب دارد و داستانی عجیب تر را روایت می کند. داستان این کتاب مسیر خاصی را طی می کند و مخاطب را تشنه خواندن نگه می دارد.

بیشتر بخوانید:

راهنمای مردن با گیاهان دارویی داستان دختری نابینا را روایت می کند که به همراه مادرش در خانه ای در تهران روزگار را می گذراند. دختر در دهه بیست زندگی خود به سر می برد و راه ارتباطی اش با جهان از طریق بوها، صداها و لمس اشیا است. دختری که در پنج سالگی بینایی اش را بر اثر فرو رفتن گیاه عاقرقرحای سفید در چشمانش از دست میدهد.

مادر او متخصص گیاهان دارویی است و از این راه امرار معاش می کند. دخترش نیز در کارها به او کمک می کند. مادر داستان با فلسفه خاص خود به زندگی می نگرد و دخترش را نیز با همان نگرش بزرگ کرده است. اما جایی در اواسط داستان مسیر زندگی دختر از مادر جدا می شود و ساختار فکری دختر متلاشی شده و باورش را نسبت به مادر از دست می دهد.

برای آشنایی با مادر قصه بخشی از تفکر او را که از گوته وام گرفته است، میخوانیم: «اگر می خواهید انسانی آزاد باشید باید هر روز آزادی خود را فتح کنید. باید اول فاتح خود بود، بعد خانه، بعد بقیه جهان، این یعنی باید دقیق به کوچک ترین علایم بدن خود، تغییرات در وضع باغچه یا حیاط یا دیوار کوچه توجه کرد. جوشی روی کمر، شته ای پشت یک برگ یا قطره آبی بی دلیل بر دیوار زیرزمین می تواند نشان از حادثه ای پنهانی داشته باشد که باید به سرعت دفع شود. باید همیشه به جزییات دقت کرد. جزییات اهمیت ابدی دارند چرا که تنها در صورت فهم آنهاست که می توان با کلیات و سرآخر با جهان هماهنگ شد.»

کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی اولین رمان عطیه عطارزاده است. این رمان توسط نشر چشمه روانه بازار کتاب شده است. راهنمای مردن با گیاهان دارویی در ۱۱۷ صفحه داستانی نو و پر از رنج را برای مخاطب خود شرح میدهد. از اینکه ما را همراهی کردید،‌سپاسگزاریم.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.