رسانه خبری این تیتر

نقد و تحلیل فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

نمایی هیجان انگیز از دنیای مارول و ابر انسان ها را این بار در جدیدترین سری مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی تماشا خواهیم کرد. با نقد و تحلیل فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست همراه باشید.

اینتیتر-مریم آهنگری؛ جهانی که در آن، انسان ها، ویژگی های نجات بخش و نابودکننده را به ظاهری ترین شکل و قدرتمند ترین حالت ممکن دارند. بله از دنیای مارول ها حرف میزنیم. دنیایی که از دل کمیک بوک ها و تخیل نویسندگان آنها بیرون آمده و در چند دهه گذشته بر پرده سینما جا خوش کرده است.

بیشتر بخوانید:

اوایل قرن بیست یکم بود که یکی از این ابر قهرمان با قدرتی همسان یک عنکبوت به سینما راه پیدا کرد و با ابر انسان های شرور به جنگ پرداخت. این فیلم مرد عنکبوتی نام داشت و داستانش برای طرفداران دنیای کمیک بوک ها بسیار جذاب بود. پسری به نام پیتر پارکر که با نیش یک عنکبوت قدرتی باور نکردنی پیدا کرده و از این قدرت برای خدمت به مردم شهرش استفاده می کند.

توبی مگوایر اولین مرد عنکبوتی سینمای هالیوود بود که در سه قسمت با نورمن آزبورن، پدر بهترین دوستش، دکتر اختاپوس و هیولای شنی جنگید. طی بیست سال گذشته دو پیتر پارکر دیگر در جهان موازی در آزمایشگاه شان تبدیل به مرد عنکبوتی شدند و به دنیای سوپرمن ها راه پیدا کردنند و با افراد شرور جنگیدند.

دنیای مارول اما در انحصار مرد عنکبوتی باقی نمانده و در طی این سالها با قهرمانان و ابر انسانهای بسیار به محبوب ترین ژانر سینمایی شده است. و حالا در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست برخی از آنها را که از جهان های موازی به این دنیا سفر کرده اند، تماشا خواهیم کرد.

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، جدیدترین ساخته از مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی است. این فیلم در ژانر ابرقهرمانی و محصول سال ۲۰۲۱ است. یکی از جذاب ترین ویژگی های این فیلم حضور کاراکترهای فیلم های گذشته مرد عنکبوتی است. کارگردانی مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست بر عهده جان واتس بوده و فیلمنامه آن نوشتهٔ کریس مک‌کنا و اریک سامرز است. مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست، بیست و هفتمین فیلم سینمای مارول است. تام هالند، زندیا، بندیکت کامبربچ، جیکوب باتالون، جان فاورو، جیمی فاکس، ویلم دفو، آلفرد مولینا، بندیکت وانگ، تونی ریوولوری، مریسا تومی،اندرو گارفیلد و توبی مگوایر در این فیلم نقش آفرینی می کنند. در ادامه به شرح داستان و نقد و تحلیل فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست خواهیم پرداخت.پیشنهاد میکنیم پس از تماشای فیلم این بخش را مطالعه کنید.

داستان فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

در جدیدترین قسمت فیلم مرد عنکبوتی شاهد اتفاقاتی به دور از انتظار هستیم. در ابتدای فیلم می بینیم که هویت واقعی مرد عنکبوتی فاش شده و دست پیتر پارکر برای همه رو شده است. او که در میان انسان های عادی علاوه بر طرفداران،‌ دشمنان بسیاری هم دارد حالا در تله این دشمنان افتاده است و زندگی ام جی و صمیمی ترین دوستش را در خطر انداخته است.

او برای رهایی از این مشکل نزد دکتر استیو استرنج می رود تا به کمک توانایی او حافظه مردم شهر را در مورد پیتر پارکر پاک کند اما مشکل بزرگتری ایجاد می شود. دکتر استرنج در این عملیات به جای پاک کردن حافظه مردم پیترپارکرهای دنیاهای موازی و ابر انسان های شروری که با آنها جنگیده اند را به این دنیا فرا می خواند. حالا پیتر پارکر این دنیا در مواجه با این همه موجود شرور قرار دارد و با کمک دوستانش می خواهد این چالش را حل کند.

نقد و تحلیل فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

داستان مرد عنکبوتی همیشه برای طرفداران دنیای مارول جذاب بوده است به خصوص که اگر قرار باشد همه ی کاراکترهای آن در یک قاب جمع شوند. از این رو مردعنکبوتی راهی به خانه نیست ایده جذابی دارد و همچنین برای طرفدارانش بسیار هیجان انگیز است که سه ویتر وارکر و دشمنانشان را همزمان مشاهده کنند.

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

بر این اساس این قسمت از مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی با ارائه داستان جذابش موفق عمل کرده است. داستان از انسجام خوبی برخوردار است و حتی به مخاطبی که مجموعه فیلم های قبلی را تماشا نکرده است، سرنخ های خوبی می دهد و او را علاقه مند می کند تا به تماشای فیلم های قبلی بنشیند و اطلاعات بیشتری از شخصیت های داستان پیدا کند.

مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست از لحاظ فنی هم از آثار قبلی بهتر هم عمل کرده است و شاهد جلوه های ویژه درست و حرفه ای در فیلم هستیم. به هر حال سینمای هالیوود در این بخش چیزی کم نمی گذارد. فیلم از نظر جلوه های بصری هم مخاطب را راضی نگه می دارد. بازیگران این مجموعه نیز مانند همیشه پر قدرت ظاهر شدند و بازی های خوبی را ارائه دادند.

خلاصه که این قسمت از مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی نتیجه خوبی را نمایش می دهد و مخاطب را از خود راضی نگه می دارد. از اینکه ما را همراهی کردید، سپاسگزاریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.