نشانه های یک رابطه خوب چیست؟

نشانه های یک رابطه خوب چیست؟ در این مطلب به بیان پنج ویژگی که یک رابطه خوب و سالم باید داشته باشد، خواهیم پرداخت.

به گزارش اینتیتر به نقل از سایکولوژی تودی، بر اساس تجربیات بالینی باید به پنج پرسش ساده زیر پاسخ دهید تا نشانه های یک رابطه خوب را درک کنید.

بیشتر بخوانید:

آیا می توانید رو در رو با یکدیگر و نه با استفاده از ارسال پیام کوتاه صحبت کنید؟

تحقیقات نشان می دهد زوج هایی که بدون توجه مستقیم با یکدیگر به گفتگو می پردازند( به عنوان مثال از طریق پیامک و …) تنها ۲۸ دقیقه در هفته و ۴ دقیقه در روز با هم ارتباط دارند.

می توانید مشکلات و درگیری هایتان را حل کنید و کینه ای به دل نگیرید؟

بدون شک در رابطه ها درگیری وجود خواهد داشت. اما مسئله زمانی پیش می آید که راه حلی برای این درگیری ها و مشکلات پیدا نکنیم و بعد از مدتی نسب به آن ها بی تفاوت شویم. مثل این مانند که خاک را روی آتش بریزید. آتش خاموش می شود. اما به یاد داشته باشید با گذشت زمان شور و شوق رابطه فروکش می کند.

آیا هنوز بر این باورید که رابطه تان با اما و اگرها بهتر می شود؟

اگر او شغلی داشت، رابطه ما عالی میشد ،اگر روزی لاغر شود … ، اگر خانواده ام او را دوست داشته باشند … و هزاران اگر دیگر. آیا شما انتظار دارید شریک زندگی خود را تغییر دهید یا آن را همانطور که هست بپذیرد، با وجود اینکه موضوعاتی هم در مورد او شما را آزار دهد.

آیا اطمینان دارید که آنچه شما را آزار می دهد به طرز جادویی حل خواهد شد؟ آیا مسئله اما و اگرها عامل بهم زدن معامله است؟ شما نمی توانید شریک زندگیتان را تغییر دهید. اگر می توانید آن را بپذیرید، این انتخاب شما خواهد بود. تنها کاری که بزرگسالان سالم انجام می دهند این است که انتخاب کنند و با آنها زندگی کنند.

آیا می دانید شریک زندگیتان چه ویژگی از شما را خیلی دوست دارد؟

آیا شریک زندگیتان ذات شما را می دانند؟ ذات شما مستقل از نوع ظاهر و لباستان است و خصوصیات درونی مانند همدلی، دلسوزی، شوخ طبعی، ملاحظه، ادب و موارد دیگر را بازتاب می دهد.

نکته جالب اینجاست زمانی که از بسیاری از زوجین خواسته می شود ماهیت شریک زندگیشان را شناسایی و بیان کنند، نمی توانند. وقتی اشخاص هیچ سرنخی از ماهیت شریک زندگیشان نداشته باشند، آن رابطه ها سرنوشت خوبی نخواهند داشت. باید توجه داشت که خصوصیات ظاهری و سطحی ممکن است نیروهای محرکه یک رابطه باشند که همه آنها با گذشت زمان کمرنگ می شوند و تغییر می کنند. با این وجود، اشخاص آزاد هستند که برای چنین خصوصیاتی ارزش قائل شوند و بر این اساس انتخاب کنند.

آیا با شما به روش ثابتی رفتار می شود؟

بسیاری از افراد در روابطی که گاهی اوقات خوب هستند و گاهی اوقات بد، باقی می مانند. اساسا افراد تمایل دارند شرایط خوب را به صورت متناوب در رابطه تجربه کنند و برایشان مهم نیست که رابطه مدتی ناامید کننده و ناخوشایند باشند.

مترجم: آوا سپهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.